500 miejsc w akademikach dla pierwszoroczniaków na Uniwersytecie Zielonogórskim

14.07.2014 r.

 

1747 miejsc w 6 Domach Studenckich przygotował dla swoich studentów Uniwersytet Zielonogórski na rok akademicki 2014/2015. Są to pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. 10 pokoi jest dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych (DS Wcześniak). Wszystkie pokoje we wszystkich akademikach wyposażone są w gniazda internetowe i lodówki.

Na studentów I roku czeka ok. 500 miejsc na obydwu Kampusach. Wnioski o akademik składa się razem z oświadczeniem woli studiowania na Uniwersytecie Zielonogórskim do 25 lipca br.

W ubiegłym roku 100% studentów ubiegających się otrzymało miejsce w DS (poza osobami, które zalegały z opłatami albo naruszyły regulamin mieszkańca i otrzymały karę opuszczenia DS).

 

Cena pokoi jest uzależniona od standardu akademików. I tak:

miejsce w pokoju 1 osobowym - 300 zł + media (można przyjąć 90 zł)

miejsce w pokoju 2 osobowym - od 240 zł do 270 zł + media

miejsce w pokoju 3 osobowym - od 195 zł do 225 zł

 

Cztery z sześciu akademików Uniwersytetu Zielonogórskiego są dość „wiekowe”(ok. 40-letnie), ale w miarę możliwości finansowych, już od wielu lat, prowadzone są w nich remonty i modernizacje. W tym roku także zostaną wykonane prace za sumę 280 tys. zł, które zostaną przeprowadzone w czasie wakacji.

 

Najnowsze DS-y to:

SBM znajdujący się w parku przy ul. Wyspiańskiego (Kampus A) - oddany do użytku w 2001 r. – to akademik, w którym są mieszkania studenckie. W ich skład wchodzą 2-4 pokoje, łazienka z pralką oraz kuchnia wyposażona w kuchenkę elektryczną i lodówkę. W każdym pokoju znajdują się gniazda internetowe.

Wcześniak – al. Wojska Polskiego 67, Kampus B - w 2010 r. przeszedł gruntowną modernizację (zaangażowane w to były środki unijne) i został oddany do użytku w 2011 r. Jest to akademik spełniający najwyższe europejskie standardy. Segment mieszkalny składa się z dwóch pokoi (jedno i dwuosobowego), kuchni i łazienki. Kuchnia wyposażona jest w elektryczną płytę ceramiczną i lodówkę. Wszystkie pokoje posiadają gniazda internetowe.

W tych DS-ach mieszkania są opomiarowane i studenci ponoszą opłatę wyłącznie za wykorzystane media.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT