Aktywnie zmieniaj siebie

16 stycznia 2019 r.

AZS - prezentacja projektu w Koninie.jpg

Podczas prezentacji projektu na PWSZ w Koninie. Stoją od lewej: Marek Lemański – dyrektor KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Mariusz Walczak – wiceprezes ds. rozwoju ZG AZS, Marzena Pałasz – dietetyczka. Fot. Ewa Milun-Walczak.

Propagowanie zdrowego stylu życia to główna idea programu „Aktywnie Zmieniaj Siebie”. Jego uczestnicy przejdą kompleksową przemianę wizerunkową, mentalną i kondycyjną.

 


Projekt, którego realizacją zajmuje się Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, zostanie przeprowadzony w czterech akademickich miastach. Dotychczas  projekt ruszył w Zielonej Górze i Koninie, a w dwóch kolejnych miastach – prawdopodobnie we Wrocławiu i w Katowicach – wystartuje po świętach wielkanocnych.

 


Ideą projektu  jest propagowanie zdrowego stylu życia, ale również pokazanie, że z odpowiednim wsparciem i z determinacją można osiągnąć swój cel, np. poprawę stanu zdrowia, wydobycie ukrytego piękna, poprawę kondycji, czy zmianę sylwetki, co finalnie będzie oznaczało zmianę życia na lepsze. Czasami człowiek chciałby coś zmienić w swoim życiu, lecz brakuje mu wiedzy, nie wie od czego zacząć. My wskażemy mu drogę, pokażemy możliwości, damy dostęp do wiedzy i pomożemy znaleźć w nim samym motywację do podjęcia działania w kierunku realizacji celu – mówi Marek Lemański, dyrektor KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pomysł akcji narodził się przy współpracy z dietetyk Marzeną Pałasz, która jest autorką hasła „Aktywnie Zmieniaj Siebie”, a w projekcie dba o zdrowie i właściwe żywienie jego uczestników.

 


W programie, w każdym z miast, biorą udział cztery osoby wybrane w trakcie castingów. Są wśród nich studenci, ale również pracownicy uczelni, przedsiębiorcy, a nawet czynni sportowcy. Zarówno w Zielonej Górze, jak i Koninie, o miejsce w projekcie „Aktywnie Zmieniaj Siebie” rywalizowało ponad stu chętnych.

 


Uczestnicy programu przejdą kompleksową przemianę, by poprawić stan swego zdrowia i sylwetkę. Przez blisko cztery miesiące będą pod ścisłą opieką specjalistów – psychologa, dietetyka i trenera personalnego. – Codziennie od firmy cateringowej będą dostawać indywidualnie zbilansowane przez dietetyka zdrowe posiłki, a także będą uczęszczać na zajęcia sportowe do AZS. W projekcie uczestniczą też firmy z branży beauty, czyli fryzjer, wizażysta, stylista i kosmetolog, którzy już tylko dopełnią metamorfozę – dodał M. Lemański.

 


Co ważne, uczestnicy projektu „Aktywnie Zmieniaj Siebie” nie ponoszą żadnych kosztów. Przez najbliższe miesiące będą podglądani przez kamery i fotografa. Finał projektu, na którym zostaną przedstawione efekty przemian, odbędzie się w czerwcu br.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT