A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Bardzo udany weekend sportowców z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

31 stycznia 2017 r.

Za nami weekend pełen wrażeń. Przez ostatnie dni reprezentacji KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego dorobili się tytułu Mistrza Polski, 15. zwycięstwa z rzędu czy awansu do ścisłego finału Akademickich Mistrzostw Polski, a to dopiero początek szerokiej listy weekendowych zdobyczy. Szczegóły poniżej.

4. Uniwersytet Zielonogórski - AWF Gorzów Wielkopolski 7:4
5. Uniwersytet Zielonogórski - Uniwersytet Ekonomiczny Katowice 2:2 (k. 3:4)

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Ju-Jitsu
Reprezentant KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Mistrzem Polski!

W sobotę, 28 stycznia w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Ju-Jitsu. W imprezie organizowanej przez Polski Związek Ju-Jitsu wzięło udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z najsilniejszych klubów z całej Polski. Duży sukces odniósł zawodnik KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Alex Koch, który w konkurencji Ne-waza, w kategorii wiekowej U-21, w wadze - 77kg zdobył I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski. Wszystkie stoczone walki zostały zakończone przed czasem, a w swojej walce finałowej nasz zawodnik pokonał swojego rywala z Gold Team Polska przez poddanie. Tym samym Alex zdobył kolejne 60 pkt. w swojej kategorii wagowej w rankingu PZJJ i umocnił się na jego czele. W marcu w Atenach odbędą się Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu U-21, na których nasz zawodnik będzie reprezentować barwy naszego Kraju. Wiążemy spore nadzieje z w/w imprezą, gdyż Alex Koch w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata U-21 w Madrycie zdobył brązowy medal dla Polski.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT