Dni Kultury Studenckiej "Bachanalia" na UZ już niebawem!

18 maja 2017 r.

 

bachanalia-2017_.jpg

 

 

Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej "Bachanalia" rozpoczną się 29 maja i potrwają do 2 czerwca! Przez cały tydzień studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale także mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach przygotowanych przez Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów "UZeciak". 

 

W programie nie zabraknie standardowych punktów programu m.in. Wielkiego Grillowania z Klubem X-Demon (29.05.2017, godz. 18:00 - Kampus B), Parady Bachanaliowej (31.05.2017, godz.20:00), której tematem przewodnim w tym roku jest film Star Wars, Zjazdu na byle czym (1.06.2017, godz. 15:00 - Kampus A) i wielu innych. Organizatorzy zadbali również o tych, którzy uwielbiają się śmiać - Bachanaliowy Stad-up! Jest to jedna z nowości podczas tegorocznych Dni Kultury Studenckiej. W Auli UZ wystąpią największe gwiazdy sceny stand-up - Antoni Syrek-Dąbrowski, Sebastian Rejent, Wojtek Fiedorczuk (30.05.2017, godz. 20:00). Nie zabraknie również wielu wydarzeń sportowych, które przygotował KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, m.in. Bachanaliowy Turniej Piłki Nożnej, UZ Aqua Show, Voleybal Student CUP i wiele innych!
 

 

Wszystkie informacje oraz cały program znaleźć można na stronach DKS Bachanalia:

 

Link do strony:
http://bachanalia.pl/

 

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/791992647616375/

  

47. Bachanalia 2017

29 maja – 2 czerwca

Program: 

PONIEDZIAŁEK, 29 MAJA

16:00 VOLLEYBALL STUDENT CUP – Otwarty turniej w piłkę siatkową rozgrywany  w składach mieszanych – powiązanych organizacyjnie (kierunki, wydziały, domy studenta itp.)

organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 616:00 UZ FACTOR - uniwersytecki odpowiednik popularnego programu telewizyjnego show X-Factor. Pokaż swój talent, baw się dobrze i zdobądź ciekawe nagrody!

organizator: AEGEE Zielona Góra

miejsce: Klub Studencki WySPa
 


18:00 - Wielkie Grillowanie z Klubem X-Demon - W ten błogi czas nieokiełznanej zabawy w iście bachusowym stylu spędźcie z najlepszym klubem w mieście - klubem X-Demon! W poniedziałek zapraszamy na wspólne grillowanie na Campusie B. Moc atrakcji, nagród, kiełbasek i złotej ambrozji za Free! Wszystko czego potrzebujesz tego dnia zapewnimy Ci my. Jedyne czego wymagamy to bachusowe samopoczucie. O demoniczną oprawę muzyczną zadbają nasi Dj-e. Zabierz znajomych i baw się z ekipą z X-Demona już 29 maja! Wstęp wolny Start: 18.00, koniec: 22.00

organizator: X-Demon

miejsce: teren zielony przy campusie B, ul. Wojska Polskiego

 

18:00 - Mecz Pokazowy Gigantoball
Gigantoball to forma rozrywki studenckiej, popularnej głównie za naszą zachodnią granicą. Tymczasem Bractwo Żółtego Szalika chce zaprezentować tę formę spędzania wolnego czasu studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego!

organizator: KN Studentów Filmowców "Bractwo Żółtego Szalika"

miejsce: Teren zielony przy campusie B, ul. Wojska Polskiego22:00 - Bachanaliowa rozgrzewka
Prosto z Grillowania zawieziemy Cię na demoniczne zrucanie kalorii. Odjeżdżamy naszym autobusikiem zaraz po 22.00! Autobus będzie odjeżdżał spod akademika Vicewersal. (autobus jest bezpłatny) Pierwszy klubowy wieczór tegorocznych bachanalii. Od 22.00 ziemia w Zielonej Górze zatrzęsie się od waszych bansów na parkiecie. Zapraszamy na oficjalny starter bachanliowy w klubie X-Demon! Studenci całą noc wchodzą za free Reszta: 10 zł Wstęp: +18

organizator: X-Demon

miejsce: klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

 


WTOREK, 30 MAJA

11:00 - III mecz pływacki – Zielona Góra vs Gorzów Wielopolski
Drużynowe zawody pływackie między akademickimi reprezentacjami Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego! W ubiegłym roku minimalnie lepsi okazali się być goście z północy województwa, w tym roku nasi reprezentanci będą chcieli te zawody na pewno wygrać! Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

organizator: AZS

miejsce: Basen Novita, ul. Wyspiańskiego

 

13:00 - IV UZ Aqua Show -  Aquafitness dla każdego! Impreza przeznaczona max. dla 72 osób!

organizator: AZS

miejsce: Basen Novita, ul. Wyspiańskiego

 

15:00 - Bachanaliowy Turniej Piłki Nożnej
Wydziałowy turniej piłkarski dla studentów UZ! Zespoły tworzą zawodnicy studiujący wyłącznie na jednym wydziale. Przewidziana liczba drużyn - 10!

organizator: AZS

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

 

15:00 - Zmagania Akademików - W tym roku zgodnie z tematem przewodnim Bachanaliów, Zmagania Akademików odbędą się w stylu GWIEZDNYCH WOJEN!

organizator: AEGEE Zielona Góra

miejsce: Boisko przy DS. Ziemowit

 

16:00 - Studencki Festiwal Sportów Siłowych
Nowość w kalendarzu Bachanaliowym! Wielobój sprawności motorycznej - na zawody składa się kilka konkurencji! Sprawdź się!

organizator: AZS

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

 

16:30 - Bachanaliowy Turniej Tenisa Stołowego

organizator: AZS

miejsce: Sala przy DS. Ziemowit

 

17:00 - V Mistrzostwa Zielonej Góry we Flanki
Kolejna edycja Mistrzostw we Flanki! Najbardziej popularna w świecie studenckim gra towarzyska rozgrywana na świeżym powietrzu!

organizator: Federacja Flanki Zielona Góra

miejsce: Boisko przy DS. Ziemowit

 

20:00 - Bachanaliowy Stand Up
Są prześmiewczy, czasem absurdalni, ale inteligentni, ich monologi wykraczają po za wszelkie granice tabu, ale jednocześnie często skłaniają do przemyśleń. Dotykają tematów tak codziennych i prozaicznych, że aż pomijanych. Jeden z nich to improwizator, komik, scenarzysta i aktor, drugi to komik… i w sumie to tyle, trzeci z kolei to pół łysy człowiek, którego możecie znać z mówienia tego, czego prawie nie da się zrozumieć, albo z reklam popularnej osiedlowej sieciówki ;) O kim mowa? Oczywiście o przedstawicielach najlepszej w Polsce grupy komików Stand-up Polska Bachanalia zawsze dają Wam to co najlepsze. Nie mogło zatem zabraknąć na nich tych nazwisk: - Antoni Syrek-Dąbrowski - Sebastian Rejent - Wojtek Fiedorczuk

miejsce: AULA UZ, ul. Podgórna

 

 

ŚRODA, 31 MAJA

09:00 - Odkrywca Falubaz Travel BattleBall CUP 2017

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

 

10:00 - V Integracyjny Turniej Boccia Studentów Niepełnosprawnych

organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6

 

17:00 - XXII Międzywydziałowy Turniej Pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego w oszykówkę

organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6

 

17:30 - III Turniej Bachanaliowy o Puchar Dyrektora KU AZS UZ w randze AMWL (brydż)

organizator: AZS

 

20:00 - Wielka Parada Bachanaliowa - Tego wydarzenia nie może zabraknąć w programie Bachanaliowym! W tym roku Zielną Górę opanują przybysze z dalekiej galaktyki! NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI! Paradę zakończymy na deptaku przekazaniem kluczy do naszego miasta! Następnie zapraszamy na imprezę do Klubu X-Demon!!

organizator: Parlament Studencki UZ

miejsce: początek – ul. prof. Szafrana (obok Hali UZ), koniec – deptak

 

21:00 Prisoners Show

organizator: Klub X-Demon

miejsce: Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

 


CZWARTEK, 1 CZERWCA

14:30 - Zjazd na Byle Czym
O co tak naprawdę chodzi? Przede wszystkim o dobrą zabawę! A tak dokładnie to chodzi o to, żebyście zebrali paczkę osób chętnych skonstruować jakiś ciekawy pojazd. Jak już znajdziemy chęć, to trzeba zrobić pojazd, który spełnia zasady regulaminu, potem trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystartować może każdy kto ma ukończone 16 lat. Zapraszamy wszystkich: STUDENTÓW, SZKOŁY ŚREDNIE, KLUBY I PUBY, PRZEDSIĘBIORSTWA. Nie liczy się CZAS! Liczy się SHOW! Przebojowość pojazdu i przejazdu!

organizator: AZM

miejsce: ul. prof. Szafrana, campus A17:00 KONCERTY – KĘKĘ, MIG, ENEJ

miejsce: Stadion UZ

 


PIĄTEK, 2 CZERWCA

16:00 - Bachanaliowy mecz integracyjny - Sekcja unihokeja UZ zmierzy się w integracyjnym meczu z reprezentacją z Poznania!

organizator: AZS

miejsce:  Hala UZ, ul. prof. Szafrana 617:00 - KONCERTY – ORGANEK, O.S.T.R., NATALIA NYKIEL

miejsce: Stadion UZ21:00 - Demonalia -  koncert zespołu Piękni i Młodzi

organizator: Klub X-Demon

miejsce: Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

 

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT