Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Etap okręgowy XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej odbędzie się na UZ

28 grudnia 2021 r.

OWT.jpg

We wtorek, 4 stycznia 2022 r. na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Z. Szafrana 2 (budynek A-2 sala 115) odbędzie się etap okręgowy XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Jest ona olimpiadą interdyscyplinarną, przeznaczoną dla uczniów szkół ponadpodstawowych, rozgrywaną w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.

 
Na poziomie okręgowym zmierzy się 11 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy przeszli etap szkolny. Są to uczniowie z: III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze (2 uczniów), II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim (1 uczeń) i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach (8 uczniów). Najlepsi z nich przejdą do etapu centralnego, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej. 
 

Przed rozpoczęciem Olimpiady, uczniowie będą zwiedzać wybrane wydziały i laboratoria UZ.


Dla uczestników etapu okręgowego tej Olimpiady przygotowano następujący program: 

7:50 – zbiórka uczestników XLVIII OWT (w budynku A-2 przed salą 115);

8:00 – przywitanie uczestników przez przewodniczącego Lubuskiego Okręgowego Komitetu OWT dr hab. inż. Andrzeja Pieczyńskiego, prof. UZ, prorektora ds. rozwoju i finansów UZ, wystąpienie przedstawiciela firmy „Ekoenergetyka” oraz informacje organizacyjne przeprowadzenia etapu okręgowego, (budynek A-2, sala 115);

8:20 – zwiedzanie wydziałów i instytutów Uniwersytetu Zielonogórskiego –

– Wydział Mechaniczny, Laboratorium Instytutu Inżynierii Mechanicznej, prezentacja „drukarki 3D”;

Instytut Budownictwa, Laboratorium Instytutu Budownictwa, prezentacja „termowizji w budownictwie”. 

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, prezentacja środowiska Unity – wstęp do tworzenia prototypów gier.

9:50 – rejestracja uczestników XLVIII OWT:
         – grupa mechaniczno-budowlana (budynek A-2, sala 115);
         – grupa elektryczno-elektroniczna (budynek A-2, sala 115).

10:00 – rozpoczęcie zawodów okręgowych XLVIII OWT.

13:00 – zakończenie olimpiady.

 
Olimpiada rozgrywana jest na terenie całego kraju, który podzielony jest na 16 okręgów (zgodnie z liczbą województw). Organizacją Olimpiady zajmuje się 19 komitetów okręgowych OWT z siedzibami w miastach wojewódzkich i 3 delegaturach (Tarnów, Bielsko Biała, Siedlce).
 

W skali ogólnopolskiej Olimpiadą kieruje Komitet Główny OWT. W skład Komitetu Głównego OWT wchodzą nauczyciele akademiccy, nauczyciele-metodycy oraz przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych NOT. OWT zalicza się do 5 największych olimpiad pod względem ilości uczestników biorących udział w zawodach I stopnia. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 2 279 uczniów z 230 szkół z całego kraju. Uczestnikom etapu okręgowego Olimpiady życzymy sukcesów w rozwiązywaniu zadań.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT