Green Town of Jazz 2018

plakat-green town of jazz 2018.jpg

6 listopada 2018 r.

 


Od 15 do 17 listopada br. w Zielonej Górze odbędzie się 14 Green Town of Jazz.

 


W czwartek 15 listopada o godz. 18.30 w Filharmonii Zielonogórskiej (plac Powstańców Wielkopolskich 10) rozpocznie się koncert „Tribute to Andrzej Zaucha”. Wezmą w nim udział: Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją prof. Jerzego Szymaniuka i Janusz Szrom. Gościem specjalnym będzie pianista Krzysztof Herdzin. O godz. 20.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15) wystąpi solo Krzysztof Herdzin.

 

 


W piątek, 16 listopada br.  o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się spotkanie zatytułowane „JazzMovie – polski jazz w polskim kinie”. W trakcie spotkania w ramach cyklu „Premiery po latach” zostanie wyświetlony film w reżyserii Janusza Majewskiego „Jazz in Poland” z 1964 r.

 

Natomiast o godz. 19.00 w Piekarni Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13) odbędzie się koncert Polish Drums Summit z udziałem Patrycjusza Gruszeckiego/Zbigniew Lewandowski Trio w składzie: Patrycjusz Gruszecki – trąbka, Zbigniew Lewandowski – perkusja, Kajetan Galas – Hammond B3 oraz Kazimierz Jonkisz Jazz Energy w składzie: Kazimierz Jokisz – perkusja, Tomasz Grzegorski, Borys Janczarski – saksofony, Wojciech Pulcyn – bass.

 

 


W sobotę, 17 listopada br. organizatorzy Festiwalu zapraszają na „Jazzowe kino – historię polskiego jazzu na celuloidzie”. O godz. 17.00 w Hydro(za)gadce (ul. Festiwalowa 3) rozpocznie się pokaz jazzowych filmów dokumentalnych.

 

O godz. 19.00 w Piekarni Cichej Kobiety odbędzie się koncert The Sound Pack (Vocal Group)  w składzie:  Marcin Wawrzynowicz, Kasia Mirowska, Joanna Świniarska, Małgorzata Biniek, Bogusław Kaczmar (fortepian), Michał Kapczuk (bass), Michał Heller (perkusja) oraz Karolina Pernal Quintet w składzie: Karolina Pernal (saksofon), Achille Succi (saksofon), Kuba Płużek (fortepian), Jakub Olejnik (kontrabas), Wojciech Buliński (perkusja).

 


14 Green Town of Jazz odbędzie się pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. To przedsięwzięcie zostało wsparte finansowo przez Zarząd Województwa Lubuskiego oraz Urząd Miasta Zielona Góra.

 


Pokazy filmowe zostały przygotowane wspólnie z FINA – Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.
 

 

Uwaga!

 

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia w sklepie MuzArt (ul. Pod Topolami 3) i na godzinę przed koncertami.

 

Na koncert w Filharmonii pracownicy i emerytowani pracownicy UZ mogą kupić bilety w promocyjnej cenie 20 zł, w Dziale Socjalnym UZ przy ul. Licealnej 9, pokój 07, w godzinach 8.00 – 14.00.

 

 

Janusz Szrom -fot.Marek Karewicz-1.jpg Krzysztof Herdzin.jpg
Janusz Szrom. Fot. Marek Karewicz. Krzysztof Herdzin. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.herdzin.com.pl/media/portrety/
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT