II Bieg dla transplantacji

15 maja 2017 r.

winieta-na-wydarzenie-na-FB-2.jpg


W ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski, w niedzielę 4 czerwca, odbędzie się II Bieg dla transplantacji pod honorowym patronatem Konsultanta Wojewódzkiego Transplantologii Klinicznej i członka Krajowej Rady Transplantacyjnej – dr hab. n. med. Macieja Głydy.  To tylko 6 km, które warto pokonać dla szczytnej idei. Celem biegu jest bowiem upowszechnianie wiedzy na temat pobierania i przeszczepiania narządów oraz komórek krwiotwórczych, a także popularyzacja biegania i propagowanie zdrowego stylu życia.

W ubiegłym roku na starcie pojawiło się ponad 300 zawodników. W tym roku liczymy na podobną frekwencję. Pamiętajmy,  w tym biegu nie liczy się wynik tylko sam udział. trasa liczy ok.6 km i prowadzi w okolicach stadionu uniwersyteckiego przy ul. Wyspiańskiego 58 w Zielonej Górze. Uczestniczyć w nim mogą zawodnicy powyżej 14 roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców.


Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy t-shirt oraz medal. Zapisy na bieg już ruszyły. (www.super-sport.com.pl). Liczba miejsc ograniczona.


Bieg rozpocznie się o godz. 10.30.

 

Regulamin biegu: http://www.fn.uz.zgora.pl/bieg-dla-transplantacji/


Informacje dotyczące biegu można śledzić na bieżąco na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1134984043274381/

 

Bieg jest jednym z wydarzeń dwudniowego Festiwalu Nauki pod hasłem „Z UZ dookoła świata”, który odbędzi się 4 i 5 czerwca br.   Podczas niedzielnego pikniku odbędą się  biegi dla dzieci, konkursy plastyczne oraz gotowanie na trawie. Najmłodsi też będą walczyć o nagrody i medale.

Natomiast w poniedziałek zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne na uniwersyteckie kampusy na pokazy i warsztaty. Więcej na stronie:: 
 

Sponsorem biegu jest: Bank Millennium S.A., a partnerami tego wydarzenia są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”, Fundacja Anny Wierskiej
 „Dar Szpiku” i Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom „Liver”.

 

Bieg został przygotowowany przez pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.


 

logo Millenium.jpg logo_nerka.jpg logo_druzynaszpiku.jpg logo_liver.jpg

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ubiegorocznego Bieegu dla transpantacji.

 

DSC_0302.JPG DSC_0304.JPG DSC_0316.JPG DSC_0320.JPG
DSC_0321.JPG DSC_0326.JPG DSC_0327.JPG DSC_0327.JPG
DSC_0385.JPG DSC_0386.JPG DSC_0399.JPG DSC_0408.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT