Interesujące spotkanie z Justyną Sobolewską

J. Sobolewska - scena.jpg

Podczas spotkania.

23 listopada 2017 r.

 

 

We wtorek, 21 listopada gościliśmy w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego  Justynę Sobolewską, krytyczkę literacką, dziennikarkę tygodnika „Polityka”, jurorkę wielu prestiżowych konkursów literackich.

 

 

J. Sobolewska  (biogram podajemy za Wikipedią) jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2001 r. redagowała dział książkowy w „Przekroju”, potem pracowała jako redaktor w dziale kultury „Dziennika”. Obecnie jest dziennikarką w tygodniku „Polityka”. Publikowała szkice o literaturze i wywiady w „Odrze”, „Kresach”, „Res Publice Nowej”, „Kursywie” i „Arte”. Pisała recenzje książkowe i felietony w „Gazecie Wyborczej”, „Nowych Książkach”, „Tygodniku Powszechnym” i „Przeglądzie Politycznym”.

 


Jest współautorką książki „Jestem mamą” (2004) i autorką  „Książki o czytaniu” (2012). Rozszerzona wersja „Książki o czytaniu” ukazała się w 2016 r. w Wydawnictwie Iskry. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych.

 

 

Organizatorką spotkania była Mirosława Szott z Koła Naukowego Doktorantów Literaturozawców UZ oraz Biblioteka UZ.  Współprowadziły je studentki – Malwina Kozłowska i Marika Badacz.

J. Sobolewska-publiczność.JPG J. Sobolewska scena.JPG
Na spotkaniu publiczność dopisała. Stoją od lewej: Mirosława Szott, Marika Badacz, Malwina Kozłowska, Justyna Sobolewska.
J. Sobolewska-student.JPG J. Sobolewska - profesor.JPG
Pytania zadawali studenci, tu na zdjęciu Klaudiusz Mirek … i … profesorowie, na zdjęciu dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ.

 

fot. Janusz Łastowiecki.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT