Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Konkurs na logo WBAIS, IB i IIS

15 marca 2017 r. 

 

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłasza konkurs na loga. Poniżej zamieszczamy jego regulamin.

 

 

Regulamin konkursu na logo Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Instytutu Budownictwa oraz Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 


§ 1 Organizator konkursu


1. Organizatorem konkursu na zaprojektowanie logotypów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Instytutu Budownictwa oraz Instytutu Inżynierii Środowiska jest Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, zwany dalej Organizatorem. 


2. W niniejszym regulaminie stosuje się następujące skróty: 
- WBAIS – Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska 
- IB – Instytut Budownictwa 
- IIS – Instytut Inżynierii Środowiska.

 
3. Wszelkie pytania i kwestie związane z organizacją konkursu należy kierować na adres e-mailowy:  sekretariat@wbais.uz.zgora.pl z dopiskiem „Konkurs na logo” w temacie.

 


§ 2 Przedmiot konkursu


1. Przedmiotem (zadaniem) konkursu jest zaprojektowanie znaku graficznego (logo) WBAIS, IB, IIS. 

 

 

§ 3 Cel konkursu 


1. Celem konkursu jest opracowanie znaku graficznego, który będzie używany jako logo WBAIS, IB, IIS we wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych, a także jako znak identyfikacji wizualnej Wydziału i Instytutów. 


2. Projekty logo powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania (na drukach firmowych, wizytówkach, folderach, tablicach, banerach, reklamach, gadżetach itd.). 


3. Z uwagi na punkt powyższy, projekty logo nie mogą naruszać dobrych obyczajów, ani praw osób trzecich – w szczególności praw autorskich. 

 

 

§ 4 Zasady konkursu 


1. Do konkursu może przystąpić młodzież oraz osoby dorosłe, bez względu na wiek. 


2. Prace mogą być realizowane i zgłaszane indywidualnie lub zespołowo. W drugim przypadku należy jednak liczyć się z koniecznością podziału nagrody we własnym zakresie. 


3. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. 


4. Każdy uczestnik konkursu ma prawo do nadesłania maksymalnie pięciu projektów graficznych. 

 

 

§ 5 Wymagania dotyczące prac konkursowych 

 

1. Projekt graficzny logo należy wykonać metodą komputerową, jako grafikę rastrową oraz wektorową. Grafika rastrowa ma być wykonana z rozdzielczością 600 dpi i zapisana w formacie bezstratnym – BMP, GIF, PNG lub TIFF. Grafika wektorowa ma być zapisana w formacie CDR, EPS, SVG, SWF, WMF, DXF, DWF lub DWG. 


2. Wygenerowane pliki nie mogą być chronione hasłem lub w inny sposób, uniemożliwiający ich swobodny odczyt. 


3. W projekcie można, ale nie trzeba uwzględnić nazwy: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Instytut Budownictwa, Instytut Inżynierii Środowiska lub skróty tych nazw (WBAIS, IB, IIS). 


4. Projekt graficzny logo może być wykonany w czerni i bieli lub w kolorze. W drugim przypadku należy jednak ograniczyć paletę do maksymalnie 5 różnych kolorów. 


5. Podczas projektowania logo należy pamiętać przede wszystkim o jego praktyczności i możliwości wszechstronnego zastosowania. 


6. Zgłoszony projekt nie może być uprzednio wykorzystany w żadnym tego typu konkursie i musi być wolny od jakichkolwiek roszczeń z tytułu autorskich praw majątkowych osób trzecich. 

 

 

§ 6 Nadsyłanie prac 


1. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Konkurs na logo” pod adres: 

Uniwersytet Zielonogórski 
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska 
Biuro Dziekana 
ul. prof. Z. Szafrana 1 
65-516 Zielona Góra 


2. Koperta zgłoszeniowa powinna zawierać, co następuje: 
- wydruk pracy/prac konkursowych na papierze formatu A4, bez podpisu, 
- podpisaną płytę CD-R z pracą konkursową w formacie elektronicznym, 
- czytelnie wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 Regulaminu). 
3. Prace można nadsyłać od dnia 1 marca 2017 r., najpóźniej do dnia 24 marca 2017 r.(dla prac nadsyłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego). 

 

 

§ 7 Ocena prac i rozstrzygnięcie konkursu 


1. Zgłoszenia niekompletne lub prace niespełniające któregokolwiek z powyższych warunków nie będą uczestniczyły w procedurze konkursowej. 


2. Prace spełniające wszystkie powyższe warunki będą oceniane według następujących kryteriów: 
- oryginalność i łatwość percepcji, 
- oddanie specyfiki i charakteru WBAIS, IB, IIS, 
- atrakcyjność i walory graficzne, 
- czytelność i funkcjonalność. 


3. Oceny nadesłanych prac dokona powołana przez Organizatora Komisja, w składzie: 
- dziekan WBAIS, 
- dwóch prodziekanów WBAIS, 
- dyrektor IB, 
- z-ca dyrektora IB, 
- dyrektor IIS, 
- z-ca dyrektora IIS. 


4. Komisja dokona wyboru najlepszej pracy według wyżej wymienionych kryteriów. Decyzja Komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. 


5. Komisja zastrzega sobie prawo do niepodawania uzasadnienia swojego werdyktu. 


6. Komisja wraz z Organizatorem zastrzegają sobie prawo do nierozstrzygnięcia konkursu, a w uzasadnionych sytuacjach również jego odwołania. 

 


§ 8 Ogłoszenie wyników 


1. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca 2017 roku. 


2. Informacja o zwycięskim projekcie zostanie podana na stronie internetowej WBAIS. 


3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania imienia i nazwiska (lub nazwy) laureata konkursu, a także wszystkich prac konkursowych oraz umieszczenia tych informacji w materiałach reklamowych Organizatora oraz w mediach i Internecie. 

 

 

§ 9 Nagroda 


1. Za najlepszy projekt, wybrany przez Komisję, przyznana zostanie nagroda główna. 


2. Za projekt, który wybierze Komisja Konkursowa, przyznana zostanie nagroda finansowa w wysokości 1 000 zł brutto. Nagroda stanowi gratyfikację za przekazanie wszelkich majątkowych praw autorskich do opracowanego projektu. 


3. Nagroda podlega opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 


4. W przypadku wyboru pracy zespołu nagroda nie ulega zwielokrotnieniu. 


5. Nagroda zostanie wypłacona zwycięzcy konkursu po zawarciu umowy. 


6. Nagroda zostanie wypłacona na rachunek bankowy wskazany przez autora nagrodzonego projektu w umowie. 


7. Organizator ma również prawo wyróżnić po dwie prace związane z każdym logo, których autorzy zostaną uhonorowani nagrodą inną niż finansowa. 

 

 

§ 10 Prawa autorskie i majątkowe 


1. Z chwilą przyznania nagrody, majątkowe prawa autorskie do projektu logo przechodzą bez dodatkowego wynagrodzenia na rzecz WBAIS, reprezentowanego przez dziekana WBAIS. 


2. Przeniesienie praw autorskich, o których mowa w punkcie 1. obejmuje następujące pola eksploatacji:

- trwałe lub czasowe utrwalenie lub zwielokrotnianie w całości lub w części, jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie, niezależnie od formatu, systemu lub standardu, w tym techniką drukarską, techniką zapisu magnetycznego, techniką cyfrową lub poprzez wprowadzanie do pamięci komputera oraz trwałe lub czasowe utrwalanie lub zwielokrotnianie takich zapisów, włączając w to sporządzanie ich kopii oraz dowolne korzystanie i rozporządzanie tymi kopiami; 
- wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem oryginału lub kopii; 
- publiczne rozpowszechnianie, w szczególności wyświetlanie, publiczne odtwarzanie, nadawanie i reemitowanie w dowolnym systemie lub standardzie, a także publiczne udostępnianie utworu w ten sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, w szczególności elektroniczne udostępnianie na żądanie; 
- rozpowszechnianie w sieci Internet oraz w sieciach zamkniętych; 
- prawo do wykorzystania logo w celach marketingowych i promocyjnych, w tym reklamie, sponsoringu, promocji sprzedaży, a także do oznaczenia i identyfikacji produktów i usług oraz innych przejawów działalności, a także przedmiotów jego własności oraz dla celów edukacyjnych lub szkoleniowych; 
- prawo do rozporządzania logo oraz prawo do udostępniania go do wykorzystania, w tym udzielania licencji na rzecz osób trzecich, na wszystkich wymienionych wyżej polach eksploatacji; 
- korzystanie z nowych wersji i opracowań w sposób określony w powyższych podpunktach. 


3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji w zwycięskim projekcie, w celu jego skutecznego wykorzystania, na co autor projektu wyraża nieodpłatnie zgodę. 


4. Wszelkie kwestie nieobjęte niniejszym regulaminem, należy rozstrzygać według Kodeksu Cywilnego Rzeczpospolitej Polskiej lub odpowiedniej ustawy. 

 

 

§ 11 Uwagi końcowe 


1. Interpretacja zasad Regulaminu należy wyłącznie do Organizatora, który zastrzega sobie możliwość zmian i uzupełnień. 


2. Wszelkie kwestie sporne rozstrzygać będzie Organizator. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT