Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Łukasz Czapla – sportowcem 20–lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego

8 grudnia 2021 r.

Wspólne zdjęcie zwycięzców plebiscytu, Kapituły Konkursu i sponsorów.

Łukasz Czapla - ośmiokrotny Mistrz Świata i pięciokrotny Mistrz Europy w strzelectwie sportowym, dwukrotny srebrny medalista Uniwersjady, trzykrotny Akademicki Mistrz Świata został Sportowcem 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 r. ukończył studia na kierunku pedagogika pracy i poradnictwo zawodowe.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęli: Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło - rock and roll akrobatyczny - czterokrotni Mistrzowie Świata w rock and rollu akrobatycznym, złoci medaliści zwodów „The World Games 2017”, wielokrotni zdobywcy Pucharu Świata. Obydwoje ukończyli studia II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne, Anna w 2017 r., a Jacek w 2016 r.

Na trzecim miejscu, spośród dwudziestu utytułowanych sportowców, uplasowała się Emilia Czerwińska - MMA/K1 - dwukrotna zawodowa Mistrzyni Świata K1, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka i zdobywczyni pucharów Europy i Świata w kickboxingu, dziesięciokrotna Mistrzyni Polski, Mistrzyni w KSW/MMA. Emilia Czerwińska jest również absolwentką wychowania fizycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim (2013 r.)

Nagrody Sportowca 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego zostały dzisiaj wręczone w sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego. W plebiscycie wzięło udział 21 sportowców. Plebiscyt miał na celu wyłonienie najlepszego sportowca – absolwenta Uniwersytetu Zielonogórskiego w ciągu 20-letniej historii uczelni.

Nadzór nad przebiegiem plebiscytu sprawowała Kapituła konkursowa, powołana przez Organizatorów – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W skład Kapituły weszli:

prof. dr hab. Zdzisław Wołk – przewodniczący Kapituły – prezes KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego;

prof. dr hab. Ryszard Asienkiewicz – dyrektor Instytutu Sportu, Turystyki i Żywienia UZ;

dr Ewa Skorupka – Katedra Sportu i Promocji Zdrowia UZ;

dr Tomasz Grzybowski – kierownik Studium Wychowania Fizycznego UZ;

Marcin Krzywicki – dziennikarz Radia Index;

Marek Staniszewski – dziennikarz Radia Zachód;

Marek Lemański – sekretarz Kapituły – dyrektor KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom plebiscytu.

Rektor UZ prof. Wojciech Strzyżewski i Łukasz Czapla, zwycięzca plebiscytu. Fot. Kazimierz Adamczewski. Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło i Marcin Krzywicki, radio Index. Fot. Kazimierz Adamczewski. Michał Glinka (sponsor nagrody), Emilia Czerwińska i Katarzyna Łasińska, kanclerz UZ. Fot. Kazimierz Adamczewski.