Medale zawodników KU AZS UZ w Akademickich Mistrzostwach Polski

14 czerwca 2021 r.

W miniony weekend miały miejsc trzy ważne dla sportu akademickiego wydarzenia.

Stoją od lewej: dr Tomasz Grzybowski, Paulina Lach, Filip Beberok. Fot. Funpage KU AZS UZ.

W dniach 11 i 12 czerwca w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników z 52 uczelni.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn wygrała drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Srebrny medal w kategorii pań srebrny medal wywalczyła ekipa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a brązowy Uniwersytetu Warszawskiego. Z kolei u panów srebro przypadło Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a brąz lubelskiemu Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej.

W kategorii uniwersytetów Filip Beberok, reprezentujący Uniwersytet Zielonogórski zdobył w piątek, 11 bm. srebrny medal w kategorii Uniwersytetów w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym. Natomiast w sobotę (12 bm.) w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym w klasyfikacji Uniwersytetów Filip Beberok zdobył srebrny, a Paulina Lach brązowy medal. Ich trenerem jest dr Tomasz Grzybowski.

Podczas meczu. Fot. Funpage KU AZS UZ.

Od 10 do 13 czerwca w trzech miastach na Górnym Śląsku – Katowicach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, drugie miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a trzecie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna Politechniki Opolskiej, drugie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, a trzecie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego uplasowała się na szóstym miejscu.

Natomiast w kategorii Uniwersytetów reprezentanci UZ zdobyli srebrny medal pewnie wygrywając z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego 33:18.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Supraślu na Podlasiu reprezentant Uniwersytetu Zielonogórskiego Jakub Wawrzykowski zdobył brązowy medal w kategorii Uniwersytetów w biegu na 9 kilometrów. Fot.Funpage KU AZS UZ.

Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego w tenisie stołowym w składzie: Daniel Jokiel, Łukasz Wachowiak, Szymon Marciniak oraz Kamil Nalepa zdobyła drugi rok z rzędu złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów  podczas Akademickich Mistrzostwach Polski  w tenisie stołowym. Fot.Funpage KU AZS UZ.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT