A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ogólnopolskie sukcesy reprezentantów AZS UZ

15 kwietnia 2019 r.

Na najwyższym podium Grzegorz Długosz, po prawej stronie Maciej Korcz. Fot. Materiały prasowe AZS.

Miło nam poinformować, że świetny występ odnotowali studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, zdobywając 9 medali w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w Bydgoszczy w dniach 12-14.04.2019 r.

Medale indywidualne:

Pistolet dowolny:

1.    miejsce - klasyfikacja generalna – Grzegorz Długosz;

3.    miejsce - klasyfikacja generalna – Maciej Korcz.

Pistolet pneumatyczny:

1. miejsce - klasyfikacja generalna - Grzegorz Długosz;

1. miejsce - klasyfikacja uniwersytetów – Grzegorz Długosz;

3. miejsce - klasyfikacja generalna – Maciej Korcz;

3. miejsce - klasyfikacja uniwersytetów – Maciej Korcz.

Pistolet szybkostrzelny:

2. miejsce - klasyfikacja generalna – Grzegorz Długosz.

Medale drużynowe:

2. miejsce - klasyfikacja generalna - Uniwersytet Zielonogórski;

2. miejsce - klasyfikacja uniwersytetów - Uniwersytet Zielonogórski.

Pozostałe wyniki:

4.    miejsce - klasyfikacja generalna - Dawid Sakowski;

12. miejsce - klasyfikacja generalna - Dawid Sakowski;

Karabin pneumatyczny:

7. miejsce - klasyfikacja generalna – Karolina Pawlak;

Karabin sportowy 3 postawy:

8. miejsce - klasyfikacja generalna - Karolina Pawlak (3 postawy).

Reprezentacja AZS UZ w tenisie stołowym podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Gdańsku. Fot. Materiały prasowe AZS.

Tenisiści stołowi AZS UZ sezon 2018/19 mogą zaliczyć do udanych. Biało-zieloni zajęli III miejsce w rozgrywkach II ligi, a sezon zwieńczyli złotymi medalami Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów. AMP odbyły się w miniony weekend w Gdańsku.

W fazie grupowej zielonogórzanie zajęli II miejsce. W ćwierćfinałach spotkali się z Politechniką Rzeszowską. Biało-zieloni ulegli tej drużynie 1:3, a w kolejnych meczach zwyciężyli z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie 3:1 i Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy 3:1. Ostatecznie ekipa lubuskich studentów okazała się piątą siłą w Polsce w klasyfikacji generalnej i najlepszą akademicką reprezentacją w klasyfikacji uniwersytetów.

W Akademickich Mistrzostwach Polski Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali: Daniel Jokiel, Jakub Leśniewski, Kamil Nalepa, Kamil Schauer oraz  Oskar Sroczyński.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT