Prawie 5 tys. kandydatów zarejestrowało się na studia na UZ!

13 lipca 2018 r.

 

rekrutacja-01.jpg

 

 

Uniwersytet Zielonogórski zakończył pierwszy etap rekrutacji, czyli elektroniczną rejestrację. Na ponad 60 kierunków zarejestrowało się prawie 5 tys. kandydatów na stacjonarne studia I stopnia i jednolite magisterskie. Listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z listy rankingowej zostały ogłoszone 11 lipca. Kolejne listy osób zakwalifikowanych z listy rezerwowej zostaną jeszcze ogłoszone dwukrotnie – pierwsza – 17 lipca i druga 23 lipca.

 

Listy osób przyjętych i nieprzyjętych poznamy 27 lipca i dopiero wtedy będzie wiadomo, na których kierunkach zostanie ogłoszona druga rekrutacja (rejestracja w drugim naborze rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 13 września). Ponieważ kandydaci składają podania na kilka uczelni, albo na kilka kierunków, to zawsze pojawiają się wolne miejsca nawet na kierunkach, na których w pierwszym naborze zostały wyczerpane limity. Nie przewidujemy, żeby w tym roku było inaczej. Będzie więc jeszcze szansa na zdobycie indeksu nawet na tych najpopularniejszych kierunkach.

 

Powyższe terminy nie dotyczą kierunku lekarskiego. Tam również zakończyła się rejestracja, ale listy zakwalifikowanych do przyjęcia będą ogłaszane w 13 turach, a listy osób przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone 28 września. Na kierunek lekarski nie ma drugiej rekrutacji.

 

W tym roku tradycyjnie medycyna bije rekordy popularności – 42 osoby na jedno miejsce (ponad 60 w ubiegłym roku). Dużym zainteresowaniem kandydatów cieszą się także m.in.: filologia angielska, psychologia, logistyka, informatyka czy ekonomia. Ale jak już napisaliśmy, warto sprawdzić 30 lipca, czy nie pojawiły się tam wolne miejsca.

Przypominamy, że cały czas trwa rekrutacja na studia II stopnia i na studia niestacjonarne.

 

 

Szczegóły:

http://rekrutacja.uz.zgora.pl/

http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kalendarz-szczegolowy-rekrutacji/

 

Uniwersytet posiada też szeroką ofertę studiów podyplomowych: http://www.dk.uz.zgora.pl/podyplomowe.php

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT