Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rejs Niepodległości

Rejs Niepodległości plakat. jpg.jpg

21 listopada 2017 r.

 

 

Impulsem do organizacji Rejsu Niepodległości jest setna rocznica odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018 r.


W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców - „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata. Jego punktem kulminacyjnym będzie udział załogi w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

 


Na pokładzie tego pięknego szkoleniowego żaglowca znajdzie się setka młodych osób, które w wyniku konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej otrzymają „bilet wstępu” na pokład. Wśród organizatorów części konkursowej z ramienia Konferencji Episkopatu Polski jest Biuro Organizacyjne ŚDM i Rada d/s Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

 

 

Organizatorzy  ogłaszają konkurs !


Już jutro, 22 listopada br. rusza konkurs - „Rejs Niepodległości ”, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli młodych ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn ” będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju. W wyniku konkursu wyłonionych zostanie 100. laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa  w spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22 -  27 stycznia 2019 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po przeprowadzeniu dwóch etapów.


Etapy konkursu:


I etap


Uczestnikami konkursu mogą być obywatele Polski w wieku od 18 do 26 lat. Za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości na Facebooku http://www.facebook.com/RejsNiepodleglosci przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), w których wcielając się w rolę „młodych ambasadorów” przedstawią piękno swojej „małej Ojczyzny” – przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani, a za jej pośrednictwem chcieliby pokazać i promować Polskę. Każdy uczestnik konkursu może umieszczać materiały do 29 grudnia 2017 r.


Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film. O zakwalifikowaniu danej osoby do II etapu decyduje ilość głosów uzyskana do 7 stycznia 2018 roku do godziny 23.59.

 


II etap


Dnia 20 stycznia 2018 roku w Warszawie uczestnicy wypełnią test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań z zakresu: historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii. Laureatami konkursu zostanie 100 osób, które podczas wypełniania testu udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT