Reprezentanci niepełnosprawnych sportowców z KU AZS UZ w Pałacu Prezydenckim

u prezydenta A. Dudy.jpg

Podpis pod zdjęcie: W pierwszym rzędzie od lewej: Małgorzata Włodarczyk (mama Oli), Aleksandra Włodarczyk i Marlena Przezdzięk. W drugim rzędzie od lewej: Marta Dalecka, Prezydent RP Andrzej Duda i Marcin Skrzynecki. Fot. Archiwum prywatne M. Daleckiej.

16 listopada 2017 r.

 

 

Wczoraj, to jest w środę 15 listopada br. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Pałacu Prezydenckim ze sportowcami, uczestnikami dwóch uniwersjad – zimowej w Ałmatach (kiedyś Ałma Ata) i letniej w Tajpej oraz zwycięzcami Integracyjnych Mistrzostw Polski. W tym spotkaniu uczestniczyła także reprezentacja Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Marta Dalecka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ (na co dzień instruktorka sportu osób niepełnosprawnych, w tym sekcji boccia i pływania KU AZS UZ) oraz zawodnicy: Aleksandra Włodarczyk, Marlena Przezdzięk i Marcin Skrzynecki. Podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski w sezonie 2016/2017 Ola i Marlena sięgnęły po srebrny medal w boccia, a Marcin zdobył złoty medal w tenisie stołowym.

Więcej::

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,804,para-prezydencka-spotkala-sie-medalistami-uniwersjad.html

 Także wczoraj na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się spotkanie prorektora d/s studenckich UZ prof. Wojciecha Strzyżewskiego ze studentami sportowcami z KU AZS UZ, którzy podczas Akademickich Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i innych  ważnych imprez sportowych zdobywali medale dla Uniwersytetu Zielonogórskiego. W imieniu władz uczelni prof. W. Strzyżewski złożył im serdeczne gratulacje i wręczył okolicznościowe dyplomy. Szczegóły na http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?spotkanie-wadz-uz-z-medalistami-akademickich-mistrzostw-polski-i-innych-mistrzowskich-ogolnopolskich-i-midzynarodowych-imprez-sportowych

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT