Spotkanie władz UZ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski i innych mistrzowskich, ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych

 

 

15 listopada 2017 r.

 

Dziś w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9, odbyło się spotkanie władz uczelni z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski i innych mistrzowskich, ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych, którzy w roku akademickim 2016/17 reprezentowali na nich nasz uniwersytet. Dyplomy z gratulacjami, obecnym na uroczystości zawodnikom, wręczali: prof. Wojciech Strzyżewski – prorektor ds. studenckich UZ oraz prof. Zdzisław Wołk - prezes KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

Oto najlepsi akademiccy sportowcy w minionym roku, w poszczególnych dyscyplinach sportowych:

 

1. Futsal:

Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski:

Piotr Andrzejczak, Maciej Dudek, Piotr Kocioruba, Piotr Piwowarski, Karol Pudzianowski, Wojciech Zawistowski, Łukasz Łuszczewski

 

IV miejsce Akademickich Mistrzostw Europy:

Adam Klementowski, Kacper Konopacki, Patryk Walicht,

 

Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, IV miejsce Akademickich Mistrzostw Europy:

Mateusz Biereśniewicz, Sebastian Górski, Michał Greszczyk, Sebastian Hausler, Michał Hoc, Kacper Kopenhagen, Kamil Kruszyński, Wojciech Kubik, Kacper Ryś, Maciej Górecki

 

2. Piłka ręczna:

Awans do I ligi:

Artur Radny, Marcin Nowicki, Cyprian Kociszewski, Kacper Kolendowicz, Kewin Polito, Marek Wieczorek, Alan Raczkowiak, Michał Wysocki, Tyberiusz Chałupka, Kacper Machalica, Marcel Marciniak

 

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Tomasz Gintowt, Kacper Pawłowski, Piotr Gadaj, Daniel Mieszkian, Rafał Biegaj, Mateusz Rydz, Michał Kapela, Przemysław Mrozowicz, Tomasz Pietruszko

 

Awans do I ligi, Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Adam Szarłowicz, Jędrzej Zieniewicz, Marcin Jaśkowski, Łukasz Książkiewicz, Kamil Gessner, Marek Kwiatkowski, Grzegorz Mielczarek, Adrian Skibiński, Mariusz Rogoziński, Hubert Kuliński

 

3. Tenis stołowy:

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Oskar Sroczyński, Jakub Leśniewski, Tomasz Sidelnik, Kamil Schauer, Dawid Kozłowski

 

4. Kolarstwo:

2 złote medale w Akademickich Mistrzostwach Polski:

Piotr Konwa

 

5. Lekkoatletyka:

Złoty i srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Karolina Sygutowska – pchnięcie kulą –złoto, rzut dyskiem - srebro

 

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Kinga Juszczak – skok wzwyż

Krzysztof Bartczak – pchnięcie kulą

Sebastian Jach – rzut oszczepem

 

Brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:

Kamila Drozdalska – rzut oszczepem

Mateusz Kwaśniewski – rzut oszczepem

 

6. Sport osób z niepełnosprawnościami:

 

Złoty medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:

Marcin Skrzynecki – tenis stołowy

Filip Buda – pływanie

 

Srebrny medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:

Marlena Pogorzelczyk – pływanie

Aleksandra Włodarczyk – boccia

Kamila Zawadzka – boccia

Marlena Przezdzięk – boccia

 

7. Ju-jitsu:

Złote medale w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski:

Karolina Tomiak, Radosław Tomiak, Szymon Habura, Maciej Sikora

Złoty medal Mistrzostw Europy;

Alex Koch.

 

 

 

 

 

Obraz 013.jpg Obraz 016.jpg Obraz 027.jpg Obraz 062.jpg
Obraz 034.jpg Obraz 040.jpg Obraz 046.jpg Obraz 053.jpg
Obraz 056.jpg Obraz 090.jpg Obraz 100.jpg Obraz 102.jpg
Obraz 112.jpg Obraz 116.jpg Obraz 012.jpg Obraz 021.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT