Szpital Uniwersytecki zaprasza na bezpłatne badania laryngologiczne

18 września 2018 r.

 

Profilaktyka-Nowotworw-Gowy-i-Szyi-01.jpg

Wczoraj rozpoczął się VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W ramach jego obchodów Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze zaprasza chętnych pacjentów na bezpłatne badania laryngologiczne.

 

Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku 40-65 lat, które mają co najmniej jeden z poniżej wymienionych objawów przez minimum 3 tygodnie i nie są to objawy związane z infekcją górnych dróg oddechowych:

- pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej,

- ból gardła,

- przewlekła chrypka,

- guz na szyi,

- niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,

- ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem.

 

Oprócz porady laryngologicznej i badania przy użyciu nasofiberoskopu, w razie potrzeby pacjenci będą również mieli wykonane badania na obecność wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), USG szyi, czy biopsję cienkoigłową z badaniem cytologicznym.

 

Osoby chętne prosimy o zarejestrowanie się pod numerem tel. 68 32 96 621. Rejestracja jest czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 13.00-14.00 oraz środy w godz. 10.00-11.00. Nie jest wymagane skierowanie!

 

Osoby, u których występują niepokojące objawy mogą się także zgłosić bezpośrednio do poradni laryngologicznej naszego szpitala w celu zakwalifikowania, a następnie ustalenia terminu wizyty u lekarza.

 

Więcej informacji::

 

Szpital Uniwersytecki jako jedyna placówka w Lubuskiem realizuje „Ogólnopolski program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi w woj. lubuskim” (realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020)

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT