„Think Pink!” – na UZ odbyła się akcja zachęcająca do regularnego badania piersi

7 listopada 2017 r.

 

 

W zeszłym tygodniu zakończył się cykl październikowych akcji „Think Pink!” organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Studenci kierunku lekarskiego naszej uczelni, działający w stowarzyszeniu,  przy stoiskach ustawionych na kampusach Uniwersytetu Zielonogórskiego zachęcali do regularnego badania piersi, jako podstawy do wczesnego wykrycia zmian nowotworowych. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w znajdowaniu guzków na fantomach piersi cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. 


W porozumieniu z Onkologiczną Poradnią Genetyczną w Zielonej Górze uczestnicy mieli możliwość wypełnienia ankiety klasyfikującej do badania pod kątem genetycznej predyspozycji do nowotworów. Dzięki współpracy z Zielonogórskim Stowarzyszeniem Amazonek można było zaczerpnąć wiedzę opartą na doświadczeniu kobiet dotkniętych rakiem piersi.

 

Organizatorzy chcą również  przeprowadzić akcję „Movember”, która jest męskim odpowiednikiem "Think Pink" i skupia się na profilaktyce raka jądra.

 

 

 

IMG_0683.JPG IMG_0684.JPG IMG_0687.JPG IMG_0689.JPG IMG_0691.JPG
IMG_0685.JPG IMG_0686.JPG IMG_0688.JPG IMG_0690.JPG IMG_0682.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT