Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Third AstroNet-II Training School and Workshop na Wydziale Fizyki iAstronomii

 

W dniach 23 – 27 czerwca na Wydziale Fizyki i Astronomii odbędzie się Third AstroNet-II Training School and Workshop. Zgodnie z nazwą jest to połączenie szkoły dla młodych naukowców i doktorantów z warsztatem dotyczącym misji kosmicznych asteroidów.

 

Tematem wiodącym szkoły jest astrodynamika a w szczególności problemy sterowania i bezkolizyjnego manewrowania  tzw. formation flying.


Wykładowcy i tematy minikursów w ramach szkoły:
 

Ozan Tekinalp (Middle East Technical University,  Ankara, Turkey)  i Franco Bernelli  (Politecnico di Milano, Italy):  "Feedback and Automatic Control"

Gerard Gómez  (IEEC & Universitat de Barcelona, Spain)  and  Josep J. Masdemont (IEEC-UPC, Barcelona, Spain): "Flight Formation Flying"

Alexander Wittig (Politecnico di Milano, Italy): "Numerical methods of astrodynamics"

 

Dzień 26 czerwca (czwartek) będzie  całkowicie poświęcony dynamice asteroidów.  Będzie można w szczególności wysłuchać wykładów światowej klasy specjalistów:

Eric Jurado  (Rosetta and Philae Navigation Operations – CNES, Francja)

Makoto Yoshikawa  (Hayabusa 2 Project – JAXA, Japonia).

 

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie::

 

Jest to trzecia szkoła w ramach projektu europejskiego The Astrodynamics Network („Astronet-II”) PITN-GA-2011-289240.  Projekt obejmuje 11 europejskich ośrodków badawczych i uniwersytetów, w tym Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Celem „Astronet-II” jest szkolenie młodych, światowej klasy,  naukowców w dziedzinie astrodynamiki. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie:: 

 

Wykłady będą odbywały się w sali 106 budynku A-29,  ul. Prof.  Szafrana 4a w Zielonej Górze w dniach  23 – 27 czerwca br.

 

Serdecznie zapraszamy na nie doktorantów i młodych naukowców zainteresowanych astronomią  i astrodynamiką. Będzie to okazja zarówno do wysłuchania minikursów jak  i dyskusji z uznanymi naukowcami specjalizującymi się w astrodynamice jak i  kontaktów z młodymi naukowcami z różnych krajów uczestniczącymi w sieci „Astronet-II” oraz wysłuchania krótki prezentacji podsumowujących wyniki ich badań.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT