Uniwersytet Zielonogórski otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2016

21 listopada 2016 r.

 

 

DSC_0323.JPG

 

 

Uniwersytet Zielonogórski otrzymał  Polską Nagrodę Innowacyjności 2016, przyznaną podczas IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 27-28 października 2016 r. w Lublinie. Dziś, z rąk prezesa zarządu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości – Wojciecha Pomarańskiego, statuetkę odebrał Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Andrzej Pieczyński. 


Nagroda została przyznana w kategorii Uczelnie publiczne za efektywne wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w zakresie komercjalizacji badań i stworzenie prężnie działającej jednostki zrzeszającej przedsiębiorczość z przedstawicielami nauki.


Jak powiedział na dzisiejszym spokaniu prezes Wojciech Pomarański - Uniwersytet Zielonogórski jest jednym z dwóch nagrodzonych uniwersytetów w Polsce. Nagroda została przynzana Parkowi Naukowo - Technologicznemu Sp. z o.o. za synergię nauki z biznesem i wdrażanie projektów do biznesu. Zapowiedział jednocześnie, iż są już plany, aby kolejny Polski Kongres Przedsiębiorczości odbył się w województwie lubuskim.

Uniwersytet Zielonogórski już po raz drugi został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności. Poprzednie wyróżnienie przyznano UZ w 2014 r. w kategorii Uniwersytety.

 

Polska Nagroda Innowacyjności to program promocyjny i wizerunkowy, którego celem jest nagradzanie instytucji i firm działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowania sukcesów. Promowani są ci, których działalność prowadzi zarówno do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań biznesowych, jak i naukowych.


Pomysłodawcą programu jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, główny organizator Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

 

 

DSC_0342.JPG DSC_0350.JPG DSC_0352.JPG
Od lewej: dr Roman Kielec - prezes Parku Naukowo-Tchnologicznego Sp. z.o.o, prof. Andrzej Pieczyński - prorektor ds. Rozwoju UZ, Wojciech Pomarański - prezesa zarządu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, fot. M. Janion
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT