Światowy Dzień AIDS na Uniwersytecie Zielonogórskim

28 listopada 2017 r.

HIV.jpg

 

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS. W tym dniu studnecji z zielonogórskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na wykład: Psychospołecze i medyczne problemy HIV/AIDS - prof. dr hab. Zbiegniewa Izdebskiego – znanego seksuologa, stałego współpracownika WHO w zakresie edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS oraz dr Michała Gajewskiego – gościa z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na temat: Ogród rozmaitości: czym pacjent zakażony HIV może mnie zaskoczyć?


Spotkania odbędą się w piątek, 1 grudnia, w godz. 15.00-17.00 na Kampusie A, w budynku A-2 (ul. Szafrana 2) w sali 315;


WSTĘP WOLNY


 

Co 6 sekund…

Zdaniem ekspertów z Krajowego Centrum AIDS- dokładnie, co 6 sekund na całym świecie dochodzi do zarażenia wirusem HIV. Większość osób będących zakażonymi nie jest tego świadoma, a niestety nie leczone prowadzi do powstania bardzo niebezpieczne choroby AIDS.
World AIDS Day, czyli Światowy Dzień AIDS jest wydarzeniem, które zwraca uwagę na ważny problem jakim jest ciągle wzrastająca liczba zakażonych HIV, a w następstwie chorych na AIDS. Został ustanowiony przez WHO po to by podkreślić skalę problemu zakażeń HIV, promować profilaktykę oraz wyrazić solidarność z chorymi na AIDS.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT