Wielka Gala RSN UZ z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

29 listopada 2017 r.

 

image001.jpg

Rada Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na Wielką Galę RSN UZ z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w budynku A-16 (Kampus B) przy al. Wojska Polskiego 69, w godz. 10.00 – 13.30.

Uroczyste otwarcie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędzie się o godz. 10.00  w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, tam też zostanie otwarta wystawa prac plastycznych laureatów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie też w holu budynku A-16 zaplanowano happening dotyczący przełamywania barier. Zobaczymy m.in. trening jazdy na wózku inwalidzkim oraz metody sprawnego poruszania się osób z niepełnosprawnością ruchu po budynku uczelni (wraz z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji), gry planszowe dla osób z dysfunkcją wzroku (wraz z Fundacją Szansa dla niewidomych), pracę i szkolenie psa asystującego osobie niewidomej (wraz z Fundacją „Smaile”) i mecz pokazowy Goalball’a – gry dla niewidomych (KU AZS UZ).


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i od 1992 r. corocznie jest obchodzony 3 grudnia.  Święto to stwarza okazję do budowania przeświadczenia, że usuwanie różnych ograniczeń i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania dla osób z różnymi kategoriami sprawności, jest celem wzbogacającym społeczność i przynoszącym obustronne korzyści. Na Uniwersytecie Zielonogórskim MDON jest obchodzony od 11 lat.

 

Wydarzenia organizowane w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na UZ są otwarte dla wszystkich zainteresowanych

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT