Wirtualna wycieczka po Rosji.

20 listopada 2017 r.

 

 

Dzisiaj, to jest w poniedziałek 20. listopada br. studenci Koła Naukowego Rusycystów zorganizowali spotkanie dla licealistów pt. „Palcem po mapie, czyli przewodnik po Rosji" . Spotkanie odbyło się na prośbę uczniów klasy Ia z LO im. B. Prusa w Żarach. Na UZ przyjechała około trzydziestoosobowa grupa licealistów wraz z dwoma opiekunkami.

 


Wychowawczyni i nauczycielka języka rosyjskiego, Elżbieta Gesing, już po raz kolejny przywiozła swoich uczniów na uczelnię.  Tym razem były to osoby, które uczą się języka rosyjskiego dopiero od września tego roku. Mimo to znały podstawowe fakty dotyczące rosyjskiej kultury i panujących w tym kraju realiów.

 


Spotkanie przygotowały członkinie koła, Weronika Leśniewska (II rok filologii rosyjskiej) oraz Alina Zabołotna (II rok komunikacji biznesowej w języku rosyjskim). Wspierał je kolega z roku - Jakub Bajda.

 


Podczas prezentacji multimedialnej studentki przedstawiły uczniom najważniejsze informacje o Rosji i krajach rosyjskojęzycznych. Zaprezentowały najciekawsze turystycznie miejsca (np. Abchazję) oraz ciekawostki dotyczące kuchni wschodniosłowiańskiej. Ponadto opowiadały uczniom o zwyczajach i świętach, podkreślając podobieństwa oraz różnice pomiędzy Polakami i Rosjanami. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji o Wydziale Humanistycznym.

 

Poniżej prezentujemy migawki ze spotkania.

 

 

Fot. Archiwum Koła Naukowego Rusycystów.

zdj 2a.jpeg zdj 6a.jpeg zdj 7a.jpeg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT