6. Bieg dla transplantacji

29 kwietnia 2021 r.

 

Plakat_w_wersji_do_internetu_Obszar roboczy 1.jpg

Już 7 maja ruszają zapisy na 6. Bieg dla transplantacji organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski pod patronatem Polskiego Towarzystwo na Rzecz Donacji Narządów oraz Polskiego Stowarzyszenia Sportu po TransplantacjiJest to bieg charytatywny, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat pobierania i przeszczepiania narządów oraz komórek krwiotwórczych, popularyzacja biegania i propagowanie zdrowego stylu życia.


W tym roku, z uwagi na ograniczenia, jakie nas wszystkich obowiązują, formuła biegu będzie odmienna od poprzednich. Biegacze mogą pokonać trasę w ciągu całego tygodnia. Startujemy w urodziny Uniwersytetu czyli 7 czerwca i kończymy 13 czerwca. Zawodnicy sami sobie wybierają dzień i godzinę.


Bieg dla Transplantacji włączony jest do programu obchodów jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego, dlatego też, aby zaakcentować to wydarzenie zawodnicy muszą rozpocząć bieg 20 min. po pełnej godzinie. Zachęcamy do udziału w biegu nie tylko zawodowych biegaczy. Nie ma limitu czasowego, można pokonać trasę nawet spacerem. Najważniejsza to poszerzanie świadomości na temat transplantacji i przeszczepiania narządów. Ten cel przyświeca nam od początku.


Pieniądze uzbierane z „wpisowego” (w tym roku wynosi ono 20 zł) przekazujemy co roku dwóm podopiecznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”, Ani i Martynie. Prezesem Stowarzyszenia jest prof. Bogumiła Burda z Instytutu Historii naszego uniwersytetu Od samego początku wspólnie organizujemy to sportowe wydarzenie.


Trasa biegu liczy 6 km i niezmiennie biegnie ścieżkami leśnymi w Parku Poetów, należącym do uczelni.  Maksymalnie może w nim wziąć udział  300 zawodników. Każdy z uczestników musi udokumentować pokonaną trasę, a nagrodą za osiągnięcie celu jest okolicznościowy medal i t-shirt.


Przy organizacji biegu współpracują z nami także: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom „Liver” oraz sklep sportowy Biegostacja z Zielonej Góry.


Bieżące informacje dotyczące biegu  znajdują się na wydarzeniu na Facebooku / 6. Bieg dla transplantacji.

 

Nerka - logo.jpg Biegostacja.jpg Liver - logo.JPG PSOD - logo.png PSSPT-logo.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT