Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

7. Bieg dla transplantacji

5 maja 2022 r.

 

BDT22_fb_winieta_wydarzenie_1200x628_Zielona_Gora.jpg

Ruszyły zapisy na Bieg dla transplantacji, organizowany już po raz siódmy przez Uniwersytet Zielonogórski i Ogólnopolskie Stowarzyszenia „Nerka”.


Po dwóch edycjach biegów tzw. wirtualnych, spowodowanych pandemią, powracamy do biegu ze startu wspólnego! Odbędzie się on w niedzielę, 5 czerwca br. Zaczynamy tradycyjnie na stadionie sportowym przy ul. Wyspiańskiego 58 w Zielonej Górze.


Z uwagi na to, iż formuła biegu wirtualnego bardzo spodobała się zawodnikom, postanowiliśmy w tym roku również zorganizować bieg zdalny. Tak więc 7. Bieg dla transplantacji  będzie w tym roku biegiem hybrydowym czyli połączy obie formuły.


W dniach od 30 maja do 3 czerwca br. (od poniedziałku do piątku) zapraszamy do udziału w Biegu zdalnym, podczas którego zawodnicy będą mogli pokonać trasę w dowolnym dniu i godzinie, a po jego zakończeniu prześlą potwierdzenie przebytej trasy do organizatora biegu. W tym wypadku nie ma limitu czasowego. Startować można już od 6 roku życia.


Natomiast 5 czerwca br. odbędzie się Bieg główny ze startu wspólnego i w tym przypadku limit pokonania trasy wynosi 70 min. Mogą w nim wziąć udział zawodnicy od 16-tego roku życia. Trasa dla obu biegów jest ta sama, biegniemy urokliwymi ścieżkami w Parku Poetów,  i liczy 6 km.


W tym roku na bieg może się zapisać 350 zawodników. Wpisowe wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 20 zł dla osób poniżej 18-tego roku życia. Cała uzbierana kwota trafi do podopiecznych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” – Ani i Martyny. Obie dziewczyny są po przeszczepie nerek, a Martyna dodatkowo jest jeszcze po porażeniu mózgowym. Koszty leczenia i rehabilitacji są wysokie, dlatego nasza pomoc jest dla nich bardzo istotna.


Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal i t-shirt, a trzech pierwszych zawodników (w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni) otrzyma również puchary.


Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszego wydarzenia i wzięcia udziału w 7. Biegu dla transplantacji.Zapisy na super-sport.com.pl


Aktualne informacje dotyczące biegu znajują się w wydarzeniu na FB/7.Bieg dla transplantacji
 

                                                                                             

 

Do zobaczenia na starcie!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT