Drużyna UZ akademickim mistrzem lubuskim w piłce nożnej mężczyzn

7 czerwca 2022 r.

piłka.JPG

Mecz czas zacząć. Fot. Archiwum KU AZS UZ.

Wczoraj, 6 czerwca br. na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze odbył się mecz o tytuł Akademickiego mistrza lubuskiego w piłce nożnej mężczyzn pomiędzy reprezentacjami Uniwersytetu Zielonogórskiego i AWF-u Gorzów Wielkopolski. Był to mecz, który otworzył sportowy program 50 Bachanaliów.

Już w 3 minucie spotkania Uniwersytet Zielonogórski wyszedł na prowadzenie dzięki bramce strzelonej przez Maksymiliana Chmielaka. Zielonogórzanie utrzymali jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Mecz był wyrównany, ale dzięki bramce w 69 minucie strzelonej przez Rafała Gronostaja Uniwersytet Zielonogórski wygrał ostatecznie 2:0.

Zwycięzcy otrzymali z rąk sekretarz Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego Melanii Banaszewskiej puchar. O oprawę muzyczną meczu zadbał niezastąpiony DJ Hektor, a o podniebienia kibiców oraz zawodników Kebab u Yogiego.