Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem! – konkurs dla studentów UZ

9 października 2015 r.

 

 

Polska należy do najmniej ekoinnowacyjnych krajów w Unii Europejskiej, mimo że Polakom nie brakuje interesujących pomysłów w tym zakresie. Jak zatem zachęcić ich do wdrażania ekoinnowacji oraz komercjalizacji swoich rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”.

 

Zasadniczym celem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” jest popularyzacja ekoinnowacyjności, rozumianej jako uwzględnianie aspektów związanych z ochroną środowiska w doskonaleniu istniejących produktów i technologii lub tworzeniu nowych.

 

Zdając sobie sprawę z ogromnego potencjału i kreatywności młodych osób, w ramach projektu zostały ogłoszone trzy konkursy dla studentów interesujących się tematyką ekoinnowacyjności. Do konkursów można zgłaszać autorskie projekty dotyczące pomysłów na ekoinnowacyjne produkty i rozwiązania oraz na ich promowanie. Ich przedmiotem są również prace dyplomowe tematycznie powiązane z kampanią.


Konkursy stanowią szansę na wypromowanie pomysłów ekokreatywnych studentów, a także na wygranie cennych nagród (notebooki, czytniki e-booków, aparaty fotograficzne).

 

Więcej informacji o konkursach oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie http://ekoinnowator.ue.poznan.pl

 

Koordynatorem projektu „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który na jego realizację uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Zapraszamy do udziału!

 

 

ROLL_UP_ECO_A4.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT