Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Karol Wojna z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobył Mistrzostwo Polski AZS w boccia

11 czerwca 2018 r.

W dniach 8-10.06.2018r. rozegrane zostały III Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia. Do Zielonej Góry zawitało 11 reprezentacji uczelni wyższych z całej Polski. Łącznie w turnieju wystartowało 48 osób z niepełnosprawnością, które przez 3 dni rywalizowały o najwyższe stopnie podium. W piątek odbyła się weryfikacja zawodników, odprawa trenerów oraz trening szkoleniowy

W sobotę rozpoczęły się rozgrywki drużynowe. Do zawodów stawiło się 13 drużyn, które grały systemem każdy z każdym z podziałem na cztery grupy. Zawdy indywidualne rozegrane zostały w niedzielę.

Drużyna KU AZS UZ zajęła 4 miejsce w rozgrywkach drużynowych, natomiast w zmaganiach indywidualnych Karol Wojna z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobył Mistrzostwo Polski AZS.  Jest to olbrzymi sukces zawodnika i sekcji sportu osób niepełnosprawnych w KU AZS UZ.