Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejne rajdy rowerowe z cyklu „800 km i 700 kół”

14 września 2022 r.

rajd Górzykowo.JPG

Rowerzyści zwiedzili Winnicę Stara Winna Góra w Górzykowie. Fot. Ostry kadr - Tomasz Ostrowski.

Cóż to był za rajd! Podczas 2 edycji winobraniowego rajdu z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry jego uczestnicy potwierdzili, że proponowane przez AZS UZ wycieczki cieszą się popularnością. Ponownie aż 27 osób przybyło na punkt startowy wyprawy by wspólnie i aktywnie pożegnać największe w Polsce święto wina.Po dotarciu do Winnego Dworku - Winnicy Stara Winna Góra w Górzykowie okazało się, że uczestnicy rajdu przekroczyli kolejną barierę 400 przejechanych kilometrów od początku projektu! Organizatorzy rajdu  rozpoczęli planowanie kolejnych wycieczek, o których będą na bieżąco informować. Trzeba zagladać na tę stronę!

 

Link do pobrania zdjęć z 10 rajdu: https://we.tl/t-VYMDhMbgn8   . Autor zdjęć: Ostry Kadr - Tomasz Ostrowski


 

Link do filmu z rajdu: https://youtu.be/33jF9dkXfmk

 

8 września 2022 r.

Plakat 10 rajd rowerowy 800 km.jpg

W minioną sobotę ( 3 bm.) odbył się  9 rajd rowerowy z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry. Tym razem świętując rozpoczynające się Winobranie miłośnicy bicykli wyruszyli w kierunku Lubuskiego Centrum Winiarstwa. Na miejscu, dzięki uprzejmości przewodnika mieli okazję posłuchać o historii lubuskich winnic i poznać urządzenia używane do produkcji wina. Warto dodać, że w ostatnim rajdzie udział wzięło aż 27 osób, dzięki czemu po raz kolejny organizatorzy pobili rekord uczestników! 
 

Link do pobrania zdjęć z wycieczki (ważny 3 dni): https://we.tl/t-etg3D9T7Yl
 

Link do filmiku z rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=XjyvMkD2zDU 

 

Zbliża się druga odsłona winobraniowego rajdu rowerowego szlakiem wina i miodu z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry. Tym razem organizatorzy rajdu i rowerzyści spotykają się 11 września  w NIEDZIELĘ o godzinie 10:00 pod budynkiem CRS. Uczestnicy wyprawy poznają zakamarki Winnego Dworku w Górzykowie. Rajd zakończy się pod CRS, a szacowana długość trasy to ok. 30 km. 
 

Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne osoby! Pamiętajcie, że każdy uczestnik rajdu ma obowiązek jazdy w kasku. Do zobaczenia!


 

30 sierpnia 2022 r.

Plakat 9 rajd rowerowy 800 km.jpg

Podczas ostatniego rajdu rowerowego do Świdnicy pękła kolejna setka. Tym razem nie chodziło o ilość przejechanych kilometrów, tylko liczbę osób, która postanowiła dołączyć do  rowerowego wyzwania AZS UZ! 


 

Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie zatrzymują się i po krótkiej przerwie wracają z kolejnym rajdem rowerowym! Będzie to niezwykła wyprawa, bo w odsłonie specjalnej edycji winobraniowej. Rajd szlakiem wina i miodu z okazji 800-700 lat Zielonej Góry rozpocznie się w najbliższą sobotę, 3 września br. o godzinie 10:00 pod budynkiem CRS. Uczestnicy rajdu pojadą do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, gdzie po chwili odpoczynku i małym zwiedzaniu odbędzie się konkurs z nagrodami. Meta rajdu to CRS, a szacowana długość trasy to ok. 35 km. 
Organizatorzy rajdu zapraszają wszystkich chętnych! Proszę pamiętać o kaskach i do zobaczenia na trasie! 
 

Plakat 6 rajd rowerowy 800 km.jpg

Przypomnijmy. W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich KU AZS UZ organizuje cykl rajdów rowerowych dla dużych i małych mieszkańców Zielonej Góry. Tempo jazdy jest dostosowane do wszystkich uczestników wyprawy. Suma przejechanych kilometrów podczas spotkań rowerowych wyniesie 800 km, a szacowana liczba osób, która weźmie w nich udział to 350 czyli 700 kół rowerowych. Te sobotnie wypady na dwóch kółkach organizatorzy zaplanowali do 26 listopada br.

 

W najbliższych dniach rowerzystów czekają 2 rajdy, po których powinni   przekroczyć granicę 300 przejechanych kilometrów.

 

W sobotę 13.08.2022 start o godz. 10:00 sprzed CRS-u (meta CRS) – kierunek Las Nadodrzański w Dolinie Odry, trasa ok. 25 km.
 

W poniedziałek 15.08.2022 start o godz. 10:00 sprzed CRS-u (meta Ogród Botaniczny UZ ) –  kierunek Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie, trasa ok. 35 km. Dodajmy, że właśnie w poniedziałek 15 bm. w LMW odbędzie się piknik militarny z okazji święta Wojska Polskiego.Zapraszamy wszystkie chętne osoby i przypominamy, że każdy uczestnik rajdu ma obowiązek jazdy w kasku! 

 

Oto wcześniejsze trasy, które już pokonali miłośnicy tego rajdu rowerowego:
 

5 – 7 sierpnia – 3-dniowy weekendowy rajd Zielona Góra – Łagów – Zielona Góra. Uczestnicy wykręcili aż 145 km. Od początku projektu przejechali już 250 z 800 kilometrów co oznacza, że ponad 30 proc. założonego celu zostało osiągnięte. Link do materiałów z weekendowego rajdu: https://we.tl/t-DBIE0t1yRf ;
 

30 lipca 2022 r. – czwarty rajd rowerowy, którego celem było lotnisko w Przylepie. Uczestnicy przejechali około 30 km. Link do materiałów z czwartego rajdu: https://we.tl/t-1GwRbezZ5A  ;


23 lipca 2022 r. – trzeci rajd rowerowy, którego celem był 14 Zlot Garbusów, Garbobranie w  Drzonkowie. Uczestnicy przejechali ponad 26 km;
 

16 lipca 2022 r. – drugi rajd rowerowy, którego celem były Cigacice. Rowerzyści pokonali około 30 km;
 

2 lipca 2022 r. – pierwszy rajd rowerowy, którego celem było Zatonie. Uczestnicy przejechali około 30 km.
 

 Koniecznie proszę zapoznać się z regulaminem rajdów, który znajduje się poniżej.

17 sierpnia 2022 r.

10 sierpnia 2022 r.

Plakat 8 rajd rowerowy 800 km.png

Po zakończeniu weekendowych rajdów do Lasu Nadodrzańskiego i Drzonowa, gdzie był organizowany piknik, rowerzyści przebili granicę 300 przejechanych kilometrów! Warto wspomnieć, że w dniu święta Wojska Polskiego swoją niezwykłą historię opowiedział im stały bywalec rajdów – Stefan Hawlena, który w przeszłości był żołnierzem sił pokojowych ONZ, co sprawiło, że weekendowe wycieczki miały nie tylko wartość sportową, ale również historyczną.

 

Na najbliższą sobotę 20 sierpnia organizatorzy zaplanowali  już 8 rajd rowerowy. Rowerzyści pojadą nad Zalew Świdnicki, gdzie będzie chwila odpoczynku, możliwość pogrania w siatkówkę plażową i zaznania orzeźwiającej kąpieli. Start tradycyjnie o godzinie 10:00 spod CRS. Meta sobotniej ok. 30-kilometrowej trasy zaplanowana jest pod Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

 

Przypominamy, że każdy uczestnik tego rajdu ma obowiązek jazdy w kasku. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają i do zobaczenia!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT