Lubuszanin Roku 2013

Trwa Plebiscyt na Lubuszanina Roku 2013 organizowany przez Gazetę Lubuską. Zapraszamy do głosowania na przedstawicieli Uniwersytetu Zielonogórskiego. 


Dziennikarze "GL” postanowili nominować do tytułu Lubuszanina Roku 2013 aż 20 osób, które w minionym roku osiągnęły sukces, zmieniły miasto, pomogły zielonogórzanom. Lista nie jest jednak zamknięta. Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatów do 26 stycznia. Zgłoszenia z krótkim uzasadnieniem zawierającym dane kandydata (imię, nazwisko, miejscowość) należy przesłać na adres: lubuszanin@gazetalubuska.pl.


Wśród osób, które zostały zgłoszone do plebiscytu Lubuszanin Roku 2013 są przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapraszamy do głosowanie właśnie na Nich.


1. Mgr Ewa Adaszyńska - Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej. Nominacja za stworzenie, nowoczesnej, otwartej dla wszystkich placówki, która żyje od rana do wieczora (galeria, koncerty, spotkania), nowoczesny system wypożyczania, bibliotekę cyfrową. Pani dyrektor doskonale współpracowała z projektantami i wykonawcami, by nowa placówka była dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (na UZ studiuje 500 żaków niepełnosprawnych) i służyła wszystkim mieszkańcom regionu.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.24 pod numer 72466.
 

2. Prof. dr hab. Janusz Gil - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nominacja za kierowanie zespołem, który odniósł kolejny sukces. Wywalczył sobie 36 godzin obserwacji za pomocą satelitarnego obserwatorium rentgenowskiego. A nie jest to łatwa sprawa (zwykle jeden z sześciu projektów naukowych zyskuje uznanie komisji, składającej się z najbardziej znanych na świecie naukowców). Całkowita wartość projektu wynosi 2 mln zł. Zapowiadają się ważne dla świata nauki badania. 
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.35 pod numer 72466. 
 

3. Dr hab. Grażyna Miłkowska, prof. UZ z Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu - inicjatorka i współorganizatorka programu profilaktycznego "Słoneczniej” i "Gimnazjada”. Od lat dba, by młodzież z miasta i gminy mogła czas wolny spędzać w sposób atrakcyjny. Stąd różne imprezy, organizowane nie tylko z myślą o uczniach, ale także ich rodzicach i nauczycielach. Pani Profesor współpracuje z miastem, policją i fundacją Bezpieczne miasto, także przy okazji konkursu na najlepsze prace magisterskie, dotyczące profilaktyki i bezpieczeństwa w mieście. 
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.25 pod numer 72466. 
 

Plebiscyt będzie przebiegał dwuetapowo. Najpierw wybrani zostaną laureaci w powiatach, potem w województwie. Lubuszan Roku wybiorą Czytelnicy Gazety Lubiskiej, ale tytuły przyzna też Kapituła konkursu (wskaże trzech laureatów w poszczególnych powiatach i trzech w finale plebiscytu). 


Głosowanie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów i w pierwszym etapie (powiatowym) potrwa do 30 stycznia br.  do godz. 23.59. Głosowanie w drugim etapie (wojewódzkim) zaplanowano od 3 lutego br. od godz. 0.01 do 28 lutego br. do godz. 23.59.
SMS-y należy przesyłać na nr 72466, w treści wpisując prefiks oraz przypisany numer porządkowy kandydata.
Koszt jednego SMS-a to 2,46 z VAT.
 

W 2001 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobyli profesorowie Michal Kisielewicz i Andrzej Wiśniewski – Rektorzy zielonogórskich uczelni, którym udało się połączyć i stworzyć Uniwersytet Zielonogórski, natomiast w 2004 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobył prof. Czesław Osękowski. 


Pełna lista kndytatów w tegorocznym plebiscycie dostępna jest na stronie:: 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT