Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Trzecia edycja programu „Aktywny zielonogórzanin” dobiegła końca

16 listopada 2020 r.
 

Czteromiesięczne przemiany dobiegły końca! Dwudziestu mieszkańców Zielonej Góry zakończyło udział w 3. edycji projektu „Aktywny zielonogórzanin”. Mimo pandemii, uczestnicy osiągnęli świetne rezultaty.

 

Realizacja programu pozwoliła zapobiec nadwadze i otyłości uczestników projektu oraz poprawiła ich aktywność. Zwiększyła poziom wiedzy uczestników, uświadomiła im wagę układania racjonalnego planu żywienia i aktywności fizycznej.

 

„COVID-19 znacząco zmienił przebieg tegorocznego programu. Długo dopisująca dobra aura za oknem pozwoliła na treningi w otwartej przestrzeni. Uczestnicy brali udział w rajdach rowerowych, marszobiegach czy zajęciach ogólnorozwojowych. W jesiennych miesiącach zaproponowaliśmy zielonogórzanom treningi strzelectwa czy crossfitu" - mówi Marek Lemański, koordynator projektu.


 
Beneficjenci programu mogli liczyć również na warsztaty z dietetykiem i psychologiem. Zielonogórzanie otrzymali dostęp do poradników oraz webinarów. W pierwszym dniu projektu, jego połowie i na samym końcu przeprowadzono pomiary, których rezultaty końcowe okazały się wyśmienite.

 

Nigdy nie poddałam się, choć były i słabsze momenty. Nieraz ciągnęłam za sobą nogi do domu, ale w głowie kotłowały się tylko dobre myśli. Żaden wycisk mnie nie zniechęcił. Robię przemyślane, kolorowe i mądre zakupy. Przygotowuję ryby i owoce morza. Nie chodzę na skróty. Co więcej, w wieku 34 lat nauczyłam się robić przysiad! Poznałam grupę cudownych osób, za poznanie których będę długo wdzięczna losowi. To było niezwykłe doświadczenie. Bezcenne” - podsumowuje Ola, uczestniczka projektu, która straciła 10 kilogramów.


 
Przypomnijmy, że podczas realizacji projektu o zdrowe zmiany w życiu uczestników zadbali specjaliści:
 

Marzena Pałasz - dyplomowany dietetyk, członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków,
 

Marek Lemański - psycholog, mediator oraz trener,
 

Dawid Piechowiak – instruktor.

 

Poniżej można zobaczyć, jak w trakcie udziału w projekcie zmieniali się jego uczestnicy.

Fot. Archiwum prywatne uczestników projektu.


Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym miasta Zielona Góra.

aktywny 1-1.jpg aktywny 3-1.jpg aktywny 2-1.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT