A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

VII LO podwójnym zwycięzcą rozgrywek siatkarskich w MIMS.

8 marca 2017 r.

Wczoraj, we wtorek 7 marca br. uczennice i uczniowie zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Z. Szafrana 6, aby rozegrać turniej finałowy w siatkówce w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W turnieju dziewcząt najlepiej zaprezentowała się drużyna VII LO, prowadzona przez Wiktora Zasowskiego, która w finale 2:1 (w poszczególnych setach: 25-15; 22-25; 15-6) pokonała zespół Jerzego Daleckiego z I LO. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego zwyciężając w setach 2:1 (10-25; 25-13; 18-16) Zespół Szkół Budowlanych. Miejsca od 5 do 8 zajęły kolejno drużyny: V LO, II LO, IV LO, III LO.

W finale turnieju chłopców spotkały się reprezentacje VII LO oraz III LO. Również w tym turnieju najlepsza okazała się drużyna „siódemki” prowadzona przez Tomasza Palucha, pokonując w finale w dwóch setach (25-15; 25-11) zespół „trójki” Aleksandry Kozłowskiej. Brązowy medal ponownie przypadł uczniom V LO, którzy w „finale pocieszenia” zwyciężyli 2:1 (25-12; 22-25; 16-14) ubiegłorocznych finalistów, drużynę I LO. Miejsca od 5 do 9 zajęły kolejno drużyny: IV LO, ZSB, ZSEiS (Elektronik), ZSZ PBO oraz ZSiPKZ.

Koordynatorami rozgrywek byli: dr Tomasz Grzybowski i Jerzy Dalecki.

Gratulujemy wszystkim drużynom uczestniczącym w Igrzyskach.

(2017) Finał Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej w Zielonej Górze (03.07) (3).jpg (2017) Finaliści Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej w Zielonej Górze (03.07) 2 (2).jpg (2017) VII LO mistrzowie szkół zielonogórskich w siatkówce (03.07) (3).jpg
Podczas turnieju. Finaliści turnieju. Zwycięska męska drużyna z VII LO.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT