A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

W sobotę, 17 bm. mecz piłki ręcznej AZS UZ – ASPR Zawadzkie

16 listopada 2018 r.

Zbliża się 8. kolejka rozgrywek zaplecza Superligi. W najbliższą sobotę, 17 listopada br. do zielonogórskich akademików przyjedzie bezpośredni rywal w ligowej tabeli ASPR Zawadzkie. Czy AZS UZ sięgnie po trzecie zwycięstwo?

To całkiem możliwe! Ma w tym pomóc bojowe nastawienie ekipy gospodarzy. Rozdrażnieni ostatnią porażką lubuszanie, mają wiele do udowodnienia sobie i swojej publiczności. Początek sezonu nie jest łatwy dla zespołu Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. Skompletowana na nowo ekipa akademików próbuje walczyć o każdy punkt, jednak nie przychodzi to łatwo. Szczególnie bolesne są kontuzje. Po 1,5 miesięcznej przerwie rehabilitację rozpoczął bramkarz Marek Wieczorek. Obrotowy Adam Szarłowicz wciąż skarży się na bóle. Na szczęście z zeszłotygodniowym urazem uporał się już skrzydłowy Cyprian Kociszewski.

Ekipa biało-zielonych to młody zespół. W tym sezonie już nieraz straciła przypisywane jej wcześniej punkty. Mimo kilku nieplanowanych porażek, potrafi też pozytywnie zaskoczyć. Taka niespodzianka miała miejsce w Łodzi, kiedy po wyrównanym spotkaniu, akademicy koncertowo zagrali końcówkę z Politechniką Anilana Łódź, wygrywając na wyjeździe 31:30.

Sobotni pojedynek nie będzie jednak łatwym meczem. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Wyżej, na 8. lokacie plasują się goście z dorobkiem 9 punktów. Dwa punkty mniej notują na swoim koncie zielonogórscy szczypiorniści zajmując 9. miejsce. Triumf w tym spotkaniu akademików UZ oznaczałby ich awans w ligowym rankingu.

Zapraszamy na mecz AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - ASPR Zawadzkie. Sobota, 17 bm., godz. 19.00, hala sportowa UZ, ul. prof. Z. Szafrana 6.

Bilety:
ulgowe: 5 zł (uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji),
normalne: 10 zł (pozostałe osoby).

Wejściówki na mecz będzie można kupić 50 minut przed rozpoczęciem spotkania w kasie przy wejściu głównym (WEJŚCIE A). Ilość miejsc ograniczona!

Zadanie jest współfinansowane ze środków miasta Zielona Góra.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT