Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Weź udział w rywalizacji o Puchar ,,ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2022"

6 maja 2022 r.

 

plakat_RSP_rywalizacja_czerwiec.png

Miasto Zielona Góra przystąpiło do bydgoskiego projektu "Aktywne Miasta", w którym miasta mogą rywalizować o puchar „Rowerowej Stolicy Polski". Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno - sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, to również portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.


Zapraszamy całą społeczność akademicką Uniwersytetu Zielonogórskiego do włączenia się do rywalizacji o Puchar ,"ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2022".

Liczy się każdy przejechany kilometr!!!

 

Zanim walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski zacznie się na dobre, już teraz można dołączyć do oficjalnego treningu, który wystartował pierwszego dnia wiosny, symbolicznie otwierając sezon rowerowy. To idealny czas na to, aby zadbać o jednoślad oraz popracować nad kondycją po zimowej przerwie. Trening jest też świetną okazją do tego, aby zapoznać się aplikacją „Aktywne Miasta" - to dzięki niej możliwe będzie zbieranie punktów podczas głównego wydarzenia, które odbędzie się w czerwcu.

 

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach. A nade wszystko wspólna zabawa, zdrowa rywalizacja i budowanie tożsamości lokalnej.
 

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację ("Aktywne Miasta" - Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.
 

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski" wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik wg klasyfikacji ogólnej, czyli suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez ilość mieszkańców Miasta.


Każdy może utworzyć własną grupę np. wydział, instytut, kierunek, itp.  Podgrupy należy zgłosić mailowo na adres: a.szatkowska@um.zielona-gora.pl lub p.dubicki@um.zielona-gora.pl. W aplikacji będą również tworzone gry miejskie z nagrodami, wyzwania i inne formy mobilizacyjne.

 

Zachęcamy do włączenia się w projekt. Dla najbardziej zaangażowanych zawodników i zawodniczek oraz założonych grup kręcących kilometry dla Miasta Zielona Góra przewidziano nagrody, o których organizatorzy będą informować bliżej czerwcowej rywalizacji.

 

Więcej informacji na profilu      na FB            Rowerowa        Stolica     Polski              Zielona                                Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora, na której znajdują się bieżące informacje dotyczące projektu oraz ogólnej stronie projektu www.aktywne.miasta.pl.

 

Zielona Góra zbliża się do obchodów 800-lecia powstania Miasta (2022 r.) i 700-lecia nadania praw miejskich (2023 r.), co jest najlepszą okazją do zdobycia tytułu Polskiej Stolicy Rowerowej.

 

 

Wkręć się z nami w zielonogórski klimat!

 

 

Harmonogram:

21.03 - 21.05 - Oficjalny trening (wgrywanie i zapoznanie się z aplikacją, gry, konkursy, zapisy do drużyn, zaprawa). Kilometry z Treningu nie wliczają się do Rywalizacji czerwcowej!

01.06 - 30.06 - Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 (kręcenie kilometrów dla Zielonej Góry z aplikacją)

 


#rowerowastolicapolski   #MiastoZG    #visitzielonagora     #wkrecsiewzielonagore

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT