Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

XVII GREEN TOWN OF JAZZ

4 października 2021 r.

plakat B1 Green Town of Jazz 2021.jpg

Już po raz 17 spotkamy się na wydarzeniach w ramach festiwalu Green Town of Jazz. 16 jego poprzednich edycji pokazało ogromną różnorodność muzyki jazzowej. Zapraszamy na koncerty festiwalowe artystów uznanych i utytułowanych w polskim środowisku jazzowym. Wśród zaproszonych gości pojawiają się także przedstawiciele młodego pokolenia polskich jazzmanów, często wywodzących się z lubuskiego środowiska jazzowego, studentów i absolwentów kierunku jazz i muzyka estradowa prowadzonego na UZ w Zielonej Górze. Rozpiera nas duma, że i tu mamy również swój wkład w pokoleniowe zmiany na polskiej scenie jazzowej. Chętnie prezentujemy projekty muzyczne młodych, kreatywnych i zdolnych twórców.


Przez lata festiwal Green Town of Jazz obrósł w trwałe tradycje. Program festiwalu to nie tylko koncerty i prezentacja muzycznych projektów. To także projekcje jazzowego kina, seminaria, warsztaty i wystawy. W tym roku także ich nie zabraknie. W programie znajdą Państwo m.in. pokaz najnowszego filmowego dokumentu o życiu i twórczości najważniejszego artysty jazzowego świata ostatniego ponad półwiecza „Miles Davis: Birth of the Cool” (Muzeum Ziemi Lubuskiej) i wystawę fotografii jazzowej Krzysztofa Niźnika (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida), ale także zabierzemy Państwa w podróż sentymentalną po historii polskiego kina i jego związkach z muzyką jazzową. Ten ostatni projekt Big Bandu UZ pod kierunkiem Jerzego Szymaniuka otworzy oficjalnie tegoroczną edycję festiwalu w Filharmonii Zielonogórskiej. To właściwie muzyczno-filmowe widowisko, którego przewodnim tematem będą piosenki pochodzące z polskich filmów ostatnich blisko 80 lat.


Przez lata nawiązaliśmy kontakty z wieloma partnerami, którzy wspierają nas w trudnym zadaniu, jakim jest organizacja festiwalu, zarówno finansowo, jak i organizacyjnie. Jest ich tak wielu, że trudno w jednym akapicie wymienić wszystkich. Jednak każda edycja Green Town of Jazz to w jakimś sensie także podziękowanie za ich pomoc i wsparcie.


Jednak najważniejsza jest dla nas zielonogórska, a także lubuska publiczność. Bez Was nie byłoby festiwalu, nie byłoby koncertów, nie byłoby tych wszystkich spotkań i wspólnego jazzowego biesiadowania, pełnego rozmów o łączącej nas miłości do muzyki. Będziemy szczęśliwi i wdzięczni, jeśli i tym razem będziecie obecni na festiwalowych wydarzeniach.

Będzie Jazz!


Do zobaczenia na koncertach …


Jerzy Szymaniuk

Piotr Budny

Andrzej Winiszewski

 

Program:

 

20 października (środa), godz. 17:30, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9) 

wystawa fotografii jazzowej Krzysztofa Niźnika – Obiektywnie skoncertowani III  – wernisaż;

Jazz Trio – oprawa muzyczna studentów Instytutu Muzyki UZ;

 

20 października (środa), godz. 19:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15)

Jazzowe Kino – Miles Davis: Birth of the Cool (2019) – zielonogórska premiera;


 
21 października (czwartek), godz. 19:00, sala koncertowa MCM Filharmonii Zielonogórskiej (pl. Powstańców Wielkopolskich 10)

koncert Piosenki z ekranu

Big Band UZ pod dyrekcją  Jerzego Szymaniuka

soliści: Katarzyna Blat, Sawa Bańka, Bartosz Deryło, Łukasz Wolski;

 

22 października (piątek), godz. 19:00, Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15)

Leszek Kułakowski / Maciej Sikała RED ICE

Adam Golicki Trio;

 

24 października (niedziela), godz. 18:00, Piekarnia Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13)

Cuban Latin Jazz. 
Organizator: Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe;


Patronat honorowy JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego;
 

Współpraca: Uniwersytet Zielonogórski;
 

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra;
 

Projekt współfinansowany ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego;
 

Sponsorzy Festiwalu: PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., ENEA Operator Sp. z o.o., ZAiKS, Miasto Zielona Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Uniwersytet Zielonogórski;
 

Partnerzy: Muzeum Ziemi Lubuskiej, WiMBP im. Cypriana Norwida, Zaiks, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Piekarnia Cichej Kobiety;
 

Patronat medialny: RADIO ZACHÓD, RADIO INDEX, ziemialubuska.pl, wZielonej.pl, JazzPRESS, radiojazz.fm;

 

Bilety do kupienia na godzinę przed koncertami.
 

Bilety ulgowe na koncert inauguracyjny (Piosenki z ekranu) dla pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego w Dziale Socjalnym UZ (ul. Licealna 9, pokój 317), do kupienia od 7 października br. w godz. 8.00 – 14.00.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT