A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie za nami

2.06.2014 r.

Wraz z zachodem słońca zakończyły się w ostatnią niedzielę (1.06.br.) XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Do Drzonkowa na trzydniowe zmagania zjechało ponad 200 zawodników i koni reprezentujących 50 uczelni, którzy startowali w dwóch konkurencjach: ujeżdżenia i skoków, w klasyfikacji amator i profi.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego składała się z 11 zawodników. W kategorii Uniwersytetów w klasyfikacji amator srebrny medal w skokach zdobyła Ida Wasilik na koniu Agat, a w ujeżdżeniu amatorów Agnieszka Bakalarczyk na koniu Niuton zajęła 3 miejsce. Drużynowo Uniwersytet Zielonogórski w kategorii Uniwersytetów zajął 5 miejsce.

Organizatorem XXXI AMP w Jeździectwie był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz WOSiR Drzonków i Lubuski Związek Jeździecki.