Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

10 mln zł na Inkubator Przedsiębiorczości w PNT

23.05.2014 r.

 

Zarząd Województwa Lubuskiego podczas posiedzenia 20 maja br. podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w projekcie realizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski pt. Budowa Parku Naukowo-Technologicznego i zwiększył dofinansowanie w ramach LRPO o kwotę 9,6 mln zł. - Kosztem niektórych zadań powstanie inkubator przedsiębiorczości, na czym nam szczególnie zależy, ponieważ w tym inkubatorze przewiduje się, że powstanie ponad 50 firm – tłumaczyła podczas konferencji prasowej marszałek Elżbieta Polak.

Decyzję poprzedziła ponowna ocena projektu oraz opinia ekspertów co do zwiększenia rezultatów oczekiwanych. Uniwersytet Zielonogórski zaproponował zmiany w realizacji projektu polegające na zmianie zagospodarowania terenu oraz zmianie funkcjonalnej pomieszczeń w Centrum Innowacji – Technologie Dla Zdrowia Człowieka. Pomieszczenia laboratoryjne zostaną przeznaczone pod inkubacje dla firm rozwijających się technologicznie i innowacyjnie w dziedzinach związanych ze zdrowiem człowieka. Jak podkreśla marszałek Elżbieta Polak zwiększenie powierzchni przeznaczonej pod inkubację to szansa na powstanie kolejnych firm. - Oczywiście nie są to jakieś wielkie firmy, tylko startery oparte na samozatrudnieniu. Te firmy mają szansę rozwoju w parku przemysłowo-technologicznym, który został włączony do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – przekonywała. Marszałek podkreślała także, że te działania związane ze zmianą w projekcie doskonale wpisują się w założenia nowego okresu programowania. - Ta wczorajsza decyzja wpisuje się w nowe rozdanie i ukierunkowanie polityki spójności. Będzie to faktyczny transfer wiedzy do biznesu – mówiła.

Zmiany dotknęły także Centrum Zrównoważonego Budownictwa i Energii, służącego wstępnej ocenie stanu środowiska w procesie inwestycyjnym, w ramach którego wprowadzono dwa nowe laboratoria: akarologiczne i teriologiczne. Projekt zakłada także wzrost  liczby zakupionej aparatury naukowo-badawczej z 56 szt. na 71 szt. sprzętu specjalistycznego.

W wyniku planowanych zmian wydłużony zostanie termin realizacji projektu (do 30 września 2014 r.) oraz zwiększona zostanie wartość całkowita projektu - do 72,3 mln zł. O 9,6 mln zł zwiększy się także kwota dofinansowania - do 60,6 mln zł.

 

 

Źródło: newsletter Urzędu Marszałkowskiego

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT