Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

20 lat Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

18 października 2019 r.

 

DSC_4280r.jpg

fot. K. Adamczewski

Wczoraj w Auli Rektoratu odbyła się konferencja zorganizowana z okazji 20-lecia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dotyczyła przybliżenia działalności uniwersyteckiego Centrum na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat oraz przyszłości tej i jej podobnych jednostek w kraju. Uroczystego otwarcia dokonali prof. dr hab. Gorgi Melikidze, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, Prorektor ds. Studenckich.


Przybliżeniu historii i funkcjonowaniu jednostki poświęcone były dwa panele: „20 lat działalności CPTT UZ” oraz „Współpraca z CPTT UZ”. Wystąpili tu kolejno: dr hab. inż. Justyna Patalas – Maliszewska, prof. UZ, Łukasz Żak z firmy Żak Legal Support Office, Małgorzata Kaczmarczyk, Prezes Fundacja Żary i Łukasz Hoffamn z PNT UZ Sp.z o.o.


Kolejny panel dotyczył prezentacji przez ekspertów doświadczeń związanych z zarabianiem na swojej wiedzy. Eksperci: Jacek Frątczak z Sanpol Sp. z o.o., Andrzej L. Szajna z DTP Sp. z o.o., oraz Radosław Grech z CEO UZ Sp. z o.o.  przedstawili swoje ścieżki do osiągnięcia sukcesów. Nie zabrakło tu również słów na temat zagrożeń jakie są często spotykane w biznesie, o ryzyku, porażkach i sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami.


Ostatni panel dotyczył roli Centrów Transferu Technologii w ekosystemie innowacji i biznesu. Swoje prezentacje przedstawili: Kamil Kipiel, ekspert w zakresie zarządzania projektami, transferu wiedzy i technologii, innowacyjności i komercjalizacji, Joanna Niemcewicz, Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT Szczecin, Wojciech Szefner, Prezes LOLiWA UZ Sp. z o.o. oraz Paweł Sługocki z EXPETO Sp. z o.o.


Zgormadzeni uczestnicy konferencji podkreślali profesjonalizm występujących ekspertów i zaangażowanie pracowników Centrum, którego efektem była świetnie zorganizowana i poprowadzona konferencja.

 

 

                                                                                             

Karol Dąbrowski

Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT