Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

3. Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką za nami!

23 stycznia 2020 r.

 

W środę,  22 stycznia br., w siedzibie Instytutu Matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się trzecie już Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką na UZ. Organizatorami tej promującej matematykę imprezy są pracownicy Instytutu, Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz studenci z Koła Naukowego Laboratorium „Matematyczne” Paradoks.

 

Zielonogórskie spotkania z Matematyką skierowane są do zainteresowanych matematyką wykraczającą poza szkolny program licealistów, uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz nauczycieli matematyki. Zajęcia są bezpłatne. Odbywają się raz w miesiącu, w środy od godz. 13.00 -15.00 na II piętrze budynku A-29 Instytutu Matematyki UZ. W tym roku szkolnym zaplanowano jeszcze 4 takie spotkania.


Tym razem  wykład pt. O dylemacie więźnia wygłosił dr Łukasz Balbus (Instytut Matematyki UZ, a zajęcia warsztatowe prowadzili studenci z Koła Naukowego Laboratorium „Matematyczne” Paradoks pod kierunkiem opiekuna koła dr Krystyny Białek. Na spotkanie przyjechało 100 licealistów i 77 uczniów klas 7 i 8 ze szkół z Nowej Soli, Świebodzina i Zielonej Góry.  Wszyscy poszerzyli swoją wiedzę matematyczną o teorię liczb. Poziom dostosowany był do wieku uczestników, choć prowadzący  postawili poprzeczkę nieco wyżej, tak aby zadania zmusiły do myślenia. Kolejny raz grupy zaskoczyły organizatorów swoją błyskotliwością i łatwością przyswajania wiedzy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi przez nich problemami matematycznymi.

 

Na  Zielonogórskie Spotkania z Matematyką na UZ wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: https://forms.gle/cA4bxNUFjPUXMKPj9. Liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.

 

 

DSC_7015r.jpg DSC_7018r.jpg
1. fot. K. Adamczewski, 3. Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką, bud. A-29 Instytutu Matematyki UZ; 2. fot. K. Adamczewski, 3. Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką, bud. A-29 Instytutu Matematyki UZ;
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT