35 lat Solidarności Walczącej – Forum Polityczne na UZ

12 maja 2017 r.

 

Forum-16_FR_popr.jpg

 

Instytut Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra zapraszają na Forum Polityczne.


W spotkaniu na temat 35 lat "Solidarności Walczącej" wezmą udział Kornel Morawiecki - poseł na Sejm RP oraz Andrzej Kołodziej.


Forum odbędzie się we wtorek, 16 maja o godz. 16.30 na Kampusie A, przy al. Woj. Polskiego 69 w Auli C.Kornel Morawiecki - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji.

 

Andrzej Kołodziej - w 1984 współzałożyciel Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto, członek Komitetu Wykonawczego SW; w listopadzie 1987, po aresztowaniu Kornela Morawieckiego, przewodniczący SW; w styczniu 1988 aresztowany i podstępem nakłoniony do wyjazdu z Polski na leczenie do Włoch (wraz z Kornelem Morawieckim). W 1990 powrócił do Polski. Od lipca 2010 pełni funkcję prezesa Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna. W czerwcu 2016 był kandydatem Platformy Obywatelskiej na członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej z ramienia Senatu RP, jednakże jego kandydatura nie uzyskała wymaganego poparcia właściwej komisji senackiej.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT