Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI i SZLACHETNA PACZKA zapraszają wolontariuszy!

5 października 2015 r.

 

cover.jpg

 

W tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki oraz dzieci z Akademii uczą się wygrywać, stają się sprawcze i przedsiębiorcze.


SuperW to wyższa jakość zaangażowania w wolontariat. SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, przeprowadza go od porażki w szkole do sukcesu w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro. SuperW Paczki przekracza swoje granice, odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. 


To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Zbyszek pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!


Tylko w 2014 roku AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomogła 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach, a SZLACHETNA PACZKA 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie.

 

Podczas tej edycji, AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Zielonej Górze poszukuje 90 bohaterów dla 90 małych studentów z zielonogórskich szkół podstawowych. Jeśli jesteś osobą, która chce spędzić godzinę w tygodniu z dzieckiem oraz pomóc mu w nauce, zgłoś się! Zyskuje nie tylko dziecko, ale i wolontariusz! 


Jeśli masz pytania, napisz: pr.ap_lubuskie@wiosna.krakow.pl bądź też zobacz profil na Facebooku.

 

Zostań wolontariuszem Akademii lub Paczki. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!


Dołącz do Drużyny na: www.superw.pl

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT