Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Akcja charytatywna na rzecz Michała Krajda – studenta UZ

17 października 2015 r.

 

Rada Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Koło Naukowe Pracowników Socjalnych ,,Help & Joy" organizuje akcję charytatywną na rzecz Michała Krajda.

 

Michał ma 23 lata i jest jednym z niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od października tego roku studiuje psychologię na studiach niestacjonarnych na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Michał jest niewidomy. Na prawe oko nie widzi od urodzenia, natomiast na lewe oko widzi bardzo niewiele na skutek wypadku, któremu uległ w wieku 19 lat.  Pomimo znacznej niepełnosprawności utrudniającej mu życie stara się aktywnie spędzać czas i nie poddawać się przeciwnościom losu. Z zawodu jest technikiem masażystą, czemu oddaje się z pasją, natomiast w wolnym czasie trenuje lekką atletykę w Zrzeszeniu Sportowo – Rehabilitacyjnym „START” w Zielonej Górze. Specjalizuje się w krótkodystansowych biegach, w skoku w dal oraz w pchnięciu kulą. Ponadto regularnie uczęszcza na siłownię.


Dochód z kiermaszu ciasta i biżuterii, który jest organizowany przez Radę Studentów Niepełnosprawnych oraz Koło Naukowe Pracowników Socjalnych „Help&Joy” będzie wsparciem finansowym dla Michała, który zbiera pieniądze na kosztowną operację wzroku, która jest przeprowadzana w Tajlandii. Operacja, która może spowodować poprawę jakości widzenia studenta polega na podaniu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej docelowo do nerwu wzrokowego. Zabieg ten składa się z kilku etapów. W początkowej fazie komórki macierzyste podawane są dożylnie do krwi, później do rdzenia kręgowego, a ostatecznie podawane są około gałkowo.

 

Kiermasz, na którym będą sprzedawane ciasta i biżuteria odbędzie się 20 października 2015 r. w godzinach 9.00 – 13.00 w trzech miejscach:  


al. Woj. Polskiego 69 (budynek A-16, hol główny),

ul. Energetyków 2 (budynek A-22, naprzeciwko portierni),

ul. Szafrana 4 (budynek A-11, naprzeciwko windy).

 

Zapraszamy do udziału!

1 wersja plakatu.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT