A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Aktualności KU AZS UZ

4.06.2014 r.

Bardzo udany weekend zaliczyli reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy reprezentowali naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Największy sukces zanotował Mateusz Fórmański, który zdobył złoty medal AMP w Lekkiej atletyce w biegu na 400 m. W „Ampach”, które odbyły się w Białymstoku wywalczyliśmy jeszcze dwa medale za sprawą Karoliny Sygutowskiej, która zdobyła dwa srebra w klasyfikacji uniwersytetów w konkurencji rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Kolejny sukces zanotowali bracia Kozikowie – Konrad i Wojciech, którzy awansowali do finału AMP w siatkówce plażowej. W swoim półfinale zajęli trzecie miejsce i dzięki temu w dniach 13-15 czerwca będą walczyli o medale w Gdańsku. Podsumowując miniony weekend nie możemy zapomnieć o Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie, które odbyły się w Drzonkowie. Tam również mamy swoich medalistów. Ida Wasilik zdobyła srebro w kategorii uniwersytetów w konkurencji skoki amator, a Agnieszka Bakalarczyk zdobyła brąz w kategorii uniwersytetów w konkurencji ujeżdżenie amator.

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT