Areopag Etyczny UZ 2018!

18 kwietnia 2018 r.

 

 

Jeśli chcesz się nauczyć od profesjonalistów, jak przeprowadzać trudne rozmowy z chorymi i ich rodzinami, weź udział w specjalnych warsztatach zorganizowanych dla studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odbędą się one od 26 do 29 sierpnia br. w Pucku. Areopag Etyczny to autorski program wypracowany przez zespół Puckiego Hospicjum p.w. św. Ojca Pio. Hospicjum zostało założone przez ks. Jana Kantego Kaczkowskiego oraz współpracujących z nim ekspertów.

 


Zaproszeni profesjonaliści nauczą Cię m.in. dobrej komunikacji z pacjentem, umiejętnego przekazywania diagnozy, właściwego wspierania chorych oraz zapoznają Cię z etycznym wymiarem pracy lekarza. W ramach ćwiczeń znani aktorzy wcielą się w role chorych, a zadaniem studentów jest przekazanie im informacji o rokowaniu. Scenariusze warsztatów z aktorami opierają się na prawdziwych historiach pacjentów, a każda z odegranych scenek jest następnie wspólnie omawiana i komentowana przez specjalistów.

 

 

Odskocznią od trudnych tematów poruszanych podczas Areopagu Etycznego jest kurs windsurfingu, w którym biorą udział uczestnicy warsztatów.

 


Całkowity koszt udziału w Aeropagu wynosi 800 zł., wpłata studenta UZ – 600 zł (w tym zajęcia wykładowo-warsztatowe, 3 noclegi, wyżywienie, surfing wraz z wypożyczeniem pianek i sprzętu).

 


Zapisy na stronie: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?warsztaty

 


 
O ubiegłorocznych warsztatach informowaliśmy w infoserwisie UZ: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?studenci-wydzialu-lekarskiego-i-nauk-o-zdrowiu-uz-uczestnikami-areopagu-etycznego
 

 


Audycję o Aeropagu przygotowało także Radio Index: Kurs człowieczeństwa. Młodzi medycy z UZ odwiedzili hospicjum: https://www.wzielonej.pl/informacje/uczelnia/kurs-czlowieczenstwa-mlodzi-medycy-uz-odwiedzili-hospicjum/
 

 

Poniżej prezentujemy migawki z ubiegłorocznego Aeropagu. Fot. Paweł Pustelnik.

 

 

AE 1.JPG AE4.JPG AE6.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT