Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Bezpłatne szkolenie dla studentów i pracowników UZ z Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań – TRIZ

 

8 września 2020 r.

 

Centrum-Przedsiębiorczości-i-Transferu-Technologii-UZ.png

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego na bezpłatne szkolenie Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań – TRIZ.

 

Pragmatyczne innowacje na podstawie współczesnej TRIZ to skuteczne i wypróbowane w praktyce narzędzia do systemowego prowadzenia projektów innowacyjnych i sprawnego tworzenia nowych rozwiązań. Wprost - produkcji innowacji.

 

Podczas szkolenia będzie można poznać metodologię stosowaną z sukcesami w światowych koncernach: Samsung, LG, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, FIAT Group, Schaeffler Group, Continental, Visteon, MANDO, ZF TRW i innych tak w Polsce jak i na całym świecie.

 

Szkolenie zaczyna się już w październiku br. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Będzie prowadzone Szkolenie zdalnie! Liczba miejsc ograniczona.

 

Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to potężna metoda analityczna dostarczająca narzędzi do platformy Pragmatycznych Innowacji, pozwalających na stworzenie innowacyjnej strategii przedsiębiorstwa i połączenie jej z modelem biznesowym firmy. Jest to system tworzący nowe wartości poprzez innowacje, a także umożliwiający uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji w innowacje. Pragmatyczne innowacje zmieniają dotychczasowy paradygmat innowacyjności: nie opierają się na szczęściu, inspiracji czy też geniuszu wynalazcy; efektywne ich tworzenie odbywa się poprzez postępowanie według usystematyzowanego i racjonalnego algorytmu. Jest to system tworzenia innowacji bazujący na zestawie narzędzi analitycznych i strategicznych, który przenosi wynalazczość na poziom planowania biznesowego, tak jak ma to miejsce w przypadku kontroli kosztów lub jakości.

 

Pragmatyczne innowacje dostarczają rozwiązań (produktów, technologii i modeli) na drodze do sukcesu i wskazują, na których koncepcjach opierać krótko- i długoterminowe strategie rozwoju innowacyjnego. Rekomendacje te oparte są na analizie danych rynkowych i trendów technologicznych. Siła pragmatycznych innowacji na podstawie współczesnej TRIZ leży w ich możliwościach systematycznego odkrywania nieoczywistości i rozwiązań, które dotychczas dostrzegali jedynie nieliczni.

 

Co więcej, Pragmatyczne innowacje nie są jedynie systemem skupiającym się tylko na strategii biznesowej lub wyłącznie na rozwoju technologii – łączą obie te sfery, wskazując możliwości innowacyjne, na których warto się skupić i podpowiadają, co zrobić, by z sukcesem możliwości te wykorzystać.

 

MA TRIZ – Międzynarodowe Stowarzyszenie TRIZ z siedzibą w Stanach Zjednoczonych ,zrzeszające ponad   27 tys. wynalazców i innowatorów z całego świata. W Polsce umocowanie MA TRIZ posiada   Stowarzyszenie Naukowo Przemysłowe TRIZ Polska: http://trizpolska.org

 

Więcej informacji na stronie www.cptt.uz.zgora.pl w zakładce PROJEKTY REALIZOWANE/PROGRAM WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ/MA TRIZ

 

 

 

 

TRIZ Info_2.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT