Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Biblioteka Uniwersytecka bez barier

1.12.2013

Biblioteka Uniwersytecka została laureatem VI Konkursu Urbanistycznego Zielona Góra bez barier w kategorii obiekt użyteczności publicznej powyżej 200 m2.

Poza tym, że w obiekcie praktycznie nie istnieją przeszkody architektoniczne, Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa jest biblioteką dla osób niedowidzących i niewidomych. Znajdują się tam stanowiska komputerowe dla osób z dysfunkcją wzroku, wyposażone w głośnomówiące i powiększające oprogramowanie. Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej zostali przeszkoleni i przygotowani do obsługi osób niepełnosprawnych. Uniwersytet Zielonogórski jest dostępny nie tylko dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ale też wprowadza ułatwienia dla studentów niedosłyszących – niemal wszystkie duże sale wykładowe zostały wyposażone w pętle induktofoniczne ułatwiające osobom niedosłyszącym uczestnictwo w wykładach. Nie tylko budynki dydaktyczne są sukcesywnie pozbawiane barier architektonicznych. Studenci niepełnosprawni ruchowo mogą też zamieszkać w dwóch akademikach: we Wcześniaku (Kampus B) i w SBM (Kampus A).
Na UZ studiuje ponad 500 studentów niepełnosprawnych, a ich liczba z roku na rok rośnie. O sprawy niepełnosprawnych na Uniwersytecie Zielonogórskim dba Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych.

DSC_0020.JPG
Biblioteka Uniwersytecka

mrg

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT