Biblioteka Wojewódzka zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim w ramach cyklu „Z książką na leżaku”

 

 

18 lipca 2016 r.

 

IMG_5028.JPG

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku” w ramach Lata Muz Wszelakich, 21 lipca (czwartek), godz. 18.00, Sala Dębowa Biblioteki Norwida. Gościem będzie Zbigniew Buczkowski – polski aktor filmowym i estradowy, autor autobiograficznej opowieści Pisz pan książkę!.
Spotkanie poprowadzi Anna Polus.

 

Zbigniew Buczkowski – polski aktor komediowy. Debiutował w filmie „Dziewczyny do wzięcia” Janusza Kondratiuka. Odgrywając role pierwszo i drugoplanowe szybko zyskał popularność. Niezapomniany Alojzy Bąbel z filmów o Panu Kleksie, zabawny dozorca Rosolak z serialu młodzieżowego „Siedem życzeń”, czy przedsiębiorczy Henio Lermaszewski z serialu „Dom”. Największą  popularność przyniosły mu role w serialach „Graczykowie” i „Święta wojna”.

 

Pisz pan książkę! to wyjątkowo ciekawa, chwilami ogromnie zabawna, a chwilami wzruszająca autobiograficzna opowieść Zbigniewa Buczkowskiego, jednego z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów, znanego z filmów i wielu znakomitych telewizyjnych seriali. Każdy czytelnik znajdzie tu fantastyczne anegdoty, smakowite historie i liczne ciekawostki, pozna bliżej plejadę najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów.”

 

Jestem aktorem spełnionym. W ciągu ponad czterdziestu lat zagrałem w blisko stu osiemdziesięciu filmach, grałem mnóstwo różnych ról w teatrze i w kabarecie, nagrałem płytę. A teraz do tego napisałem książkę. I to jeszcze nie koniec! – pisze Zbigniew Buczkowski.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT