Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Big Band UZ i Przyjaciele - udany powrót!

29 kwietnia 2016 r.

 

 

Do ostatniego miejsca wypełniona była wczoraj aula uniwersytecka, a to za sprawą koncertu z cyklu Big Band UZ i Przyjaciele Swingujące pokolenia, pod kierownictwem artystycznym prof. Jerzego Szymaniuka. Można śmiało stwierdzicie, iż był to bardzo udany powrót do koncertów organizowanych przed kilku laty.

Na scenie jako przyjaciel Big Bandu UZ wystąpił niezmiernie charyzmatyczny Wojciech Dąbrowski. Jego utwory, szczególnie Zielono mi w jazzowej aranżacji zostały docenione przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejnym wokalistą, a ściślej wokalistką, jaka pojawiał się na scenie, była Paulina Gołębiowska, absolwentka kierunku jazz i muzyka estradowa naszej uczeni, obecnie asystentka na Wydziela  Artystycznym. Słynna Georgia w jej wykonaniu porwała publiczność.

Ostatnim Przyjacielem Big Bandu UZ, jaki pojawił się na scenie, od lat związanym z orkiestrą, pochodzącym z Nowej Soli, był Krzysztof Kiljański. Jego swingujące utwory z Relax Elwisa Presleya na czele zachwyciły zgromadzoną w auli publiczność.

 

W ramach koncertu odbyła się również promocja nowej płyty Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego - 15 years in Full Swing będącej fonograficzną kroniką wydarzeń z 15 lat działalności Orkiestry.

 

Warto zaznaczyć, że tego samego koncertu będzie można wysłuchać 30 kwietnia br. we Wrocławiu, podczas Światowego Dnia Jazzu – imprezy towarzyszącej festiwalowi jazzowemu Jazz nad Odrą.

 

Patronat nad koncertem objął Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński.

 

fot. K. Adamczewski

 

 

 

KAZ_8167r.jpg KAZ_8168r.jpg KAZ_8192r.jpg
KAZ_8246r.jpg KAZ_8271r.jpg KAZ_8286r.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT