Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ oficjalnym partnerem międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network

 

 

25 października 2017 r.

 

Odpocznij (4).jpg

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego  jest oficjalnym partnerem międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network i JEDYNYM ośrodkiem w Lubuskiem!
 

 

Czym jest Enterprise Europe Network?

Tworzymy międzynarodową sieć organizacji wspierania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw powołaną przez Komisję Europejską. Działamy globalnie – jesteśmy obecni w każdym regionie Unii Europejskiej.

Swoje przedstawicielstwa mamy także w najważniejszych krajach spoza UE – w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Brazylii czy Rosji. W Polsce jesteśmy we wszystkich województwach.

Nasze usługi skierowane są przede wszystkim do firm z sektora MŚP zainteresowanych nawiązaniem międzynarodowej współpracy handlowej, rozwojem swojej działalności dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii czy też prowadzeniem i finansowaniem projektów badawczo-rozwojowych.

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

INFORMACJA EUROPEJSKA I DORADZTWO

Potrzebujesz sprawdzonej informacji o tym, jakie przepisy i normy prawne dotyczą Twojej działalności na międzynarodowych rynkach? Konsultanci Enterprise Europe Network pomogą znaleźć idealne rozwiązanie dla Ciebie w gąszczu unijnych paragrafów, a w efekcie zwiększą szansę Twojej oferty na dotarcie do nowych klientów w całej Europie.

 

ZAGRANICZNI PARTNERZY BIZNESOWI

Jeśli zamierzasz rozpocząć działalność na zagranicznych rynkach, potrzebujesz partnerów – kontrahentów, dostawców czy odbiorców. Pomożemy Ci ich znaleźć.

Korzystamy z największej na świecie, stale aktualizowanej bazy międzynarodowych ofert współpracy handlowej firm z całej Europy. Możemy zamieścić w niej także Twoją ofertę lub zapytanie. Jeśli zechcesz, będziemy również powiadamiać Cię o nowych propozycjach współpracy dla twojej firmy.

 

Potencjalnych partnerów możesz spotkać osobiście na organizowanych przez nas misjach gospodarczych i spotkaniach kooperacyjnych, zazwyczaj przy dużych imprezach targowych. Uczestnicząc w tego rodzaju wydarzeniach  osobiście porozmawiasz z potencjalnymi kontrahentami. Sporządzimy dla Ciebie plan spotkań z interesującymi Cię partnerami i pomożemy się do nich właściwie przygotować.

 

TRANSFER TECHNOLOGII

Jeśli potrzebujesz określonej technologii lub rozwiązania, nasza sieć może Ci w tym pomóc. Dzięki dostępowi do największej europejskiej bazy danych ofert i zapytań technologicznych, możemy połączyć najnowsze osiągnięcia nauki z zastosowaniami komercyjnymi. Co tydzień uzupełniamy bazę o nowe oferty i zapytania. Możemy również przygotować ofertę Twojej firmy.

Pomożemy ochronić i wykorzystać potencjał technologiczny i wiedzę Twojej firmy. Wesprzemy również w kontaktach z odpowiednimi instytucjami i prawnikami wyspecjalizowanymi w tej tematyce. Współpracujemy z biurami patentowymi pomagającymi małym i średnim przedsiębiorstwom w wykorzystaniu praw własności intelektualnej, ich ochrony oraz sposobów czerpania zysków z własnych pomysłów i wprowadzonych innowacji.

 

PROJEKTY BADAWCZO-ROZWOJOWE I INNOWACYJNE

Prowadzisz lub planujesz prace badawcze nad rozwojem Twojej technologii lub produktu? Udział w finansowanym ze środków Komisji Europejskiej projekcie badawczym jest doskonałym sposobem zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa i zdobycia potrzebnej wiedzy. Nasi specjaliści pomogą określić Twoje potrzeby i potencjał, a także skontaktują z odpowiednimi partnerami, z którymi możesz poprowadzić swój projekt. Pomożemy Ci skorzystać ze środków programu Horyzont 2020, którego łączny budżet na lata 2014-2020 wynosi blisko 80 miliardów euro.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie innowacyjnych MŚP realizujących projekty w ramach SME Instrument, oferując coaching i mentoring.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT