Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Co z nami zrobiła pandemia - konferencja na UZ

3 grudnia 2021 r.

pandemia.jpg

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na II konferencję z pod hasłem Co z nami zrobiła pandemia: zachowania i postawy dzieci i młodzieży w konsekwencji zdalnego nauczania.

Konferencja odbędzie się we wtorek, 7 grudnia br. o godz. 11.00, w Rektoracie UZ przy ul. Licealnej 9, (sala 205, II piętro)


Głównym aktorem życia szkolnego jest Uczeń. Znalazł się on w okresie pandemii w szczególnej sytuacji socjalizacyjno-wychowawczo-dydaktycznej. Oglądowi tej szczególnej sytuacji jest dedykowana nasza kolejna konferencja, podczas której pytanie: ”co z nami zrobiła pandemia”, uszczegółowimy w: „Co z naszymi uczniami zrobiła pandemia?”
Pytanie to odnosi się zarówno do ich zachowań jak i postaw, dotyka perspektywy osobniczej autopercepcji, indywidualnego doświadczania wszelkich zawiłości czasu zarazy, jak i relacji wspólnotowej: wobec rówieśników, nauczycieli, rodzeństwa, rodziców, instytucji szkoły. Zapraszam wszystkich badaczy, których badania skoncentrowane były na Uczniu, na jej/jego konfrontowaniu się z nową sytuacją jaką wyznaczyła pandemia: zdalnego nauczania i wynikających z tego konsekwencji. Intencją pomysłodawców konferencji jest opisanie uczniów jak najszerzej, w różnych obszarach ich aktywności w czasie pandemii, ale także próba przedstawienia rekomendacji, co w konsekwencji stawianych diagnoz można zrobić, by dostrzeżone problemy rozwiązać.


Rejestracja::

 

Więcej na stronie konferncji::
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie dofinansowane ze środków Budżetu Państwa pt."Interdyscyplinarna i komparatystyczna diagnoza problemów wtórnych wyłaniających się w postawach i zachowaniach współczesnej młodzieży w konsekwencji pandemii koronawirusa Covid-19, w perspektywie indywidualnej i wspólnotowej"

godło.jpg images.png logo UZ pion - RGB kwadrat.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT